Tour of Britain: Viviani zwycięzcą drugiego etapu i liderem

Inne
Tour of Britain: Viviani zwycięzcą drugiego etapu i liderem
fot. PAP

Włoch Elia Viviani (Sky) wygrał w poniedziałek, po finiszu z peletonu, drugi etap kolarskiego wyścigu Tour of Britain i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Czwarty w niej jest Karol Domagalski (One Pro Cycling), a szósty jego kolega z zespołu Kamil Gradek.

Początkowo zwycięzcą ogłoszono Edvalda Boassona Hagena (Dimension Data), ale ostatecznie Norweg został zdyskwalifikowany za zmianę toru jazdy na finiszu.

Drugie miejsce zajął Holender Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo), a trzecie Kolumbijczyk Fernando Gaviria (Quick-Step Floors).

Z polskich kolarzy najwyżej sklasyfikowany na mecie w Blyth został Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) - 16. miejsce, a na 20. pozycji ukończył odcinek Michał Kwiatkowski (Sky). Obaj otrzymali czas zwycięzcy, podobnie jak Domagalski, Gradek oraz pozostali zawodnicy CCC: Maciej Paterski, Łukasz Owsian i Marcin Białobłocki.

W "generalce" Viviani ma cztery sekundy przewagi nad Australijczykiem Calebem Ewanem (Orica). Domagalski traci do lidera osiem sekund, a Gradek - dziewięć.

Ośmioetapowy wyścig zakończy się w 10 września.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze