WBSS: Istotne zmiany w regulaminie turnieju, czterech sędziów punktowych

Sporty walki
WBSS: Istotne zmiany w regulaminie turnieju, czterech sędziów punktowych
fot. PAP

Istotna zmiana w regulaminach walk bokserskich zadebiutuje podczas turnieju World Boxing Super Series, który w sobotę zostanie zainaugurowany w Berlinie. Od starcia Oleksandra Usyka (12-0, 10 KO) z Marco Huckiem (40-4-1, 27 KO) na wypadek remisu w pojedynku o zwycięstwie decydowała będzie punktacja czwartego arbitra.

Jest to nowość, gdyż werdykty pięściarskie były rozpatrywane do tej pory na podstawie punktacji trzech sędziów. Gdyby Usyk w sobotę zremisował z Huckiem, to "do gry" zostanie włączona punktacja czwartego arbitra i to jego werdykt przesądzi o zwycięstwie któregoś z pięściarzy. Gdy w dalszym ciągu nie będzie można wyłonić lepszego, to analizowana będzie ostatnia runda, ale na podstawie kart punktowych trzech "podstawowych" rozjemców. 12. starcie zdecyduje o tym, który zawodnik był lepszy i przechodzi do kolejnej fazy turnieju.

 

Nowy regulamin został zaakceptowany przez federacje WBA, WBO, WBC i IBF. Dodatkowym unowocześnieniem będzie wprowadzenie zapisów wideo, z których w trakcie pojedynków będzie mógł skorzystać sędzia w sytuacjach kontrowersyjnych. W turnieju WBSS udział weźmie Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO), który zmierzy się z Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO). Rezerwowymi pięściarzami będą Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO) i Mateusz Masternak (39-4, 26 KO)

KB, Polsat Sport, Ringpolska.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze