Były piłkarz Liverpoolu zakończył karierę w wieku 31. lat

Piłka nożna
Były piłkarz Liverpoolu zakończył karierę w wieku 31. lat
fot. PAP

Jeszcze kilka lat temu był ważną postacią ofensywnie grającego Liverpoolu. Teraz, w wieku 31. lat, Jose Enrique musiał zakończyć karierę z powodów zdrowotnych.

Hiszpański lewy obrońca od lata tego roku pozostawał wolnym zawodnikiem, lecz nie mógł znaleźć klubu ze względu na problemy z kontuzją. Konkretnie chodziło o ból w kolanie, z którym zmagał się od kilku lat. Enrique wyznał, że wpływało to nie tylko na jego stan fizyczny, ale przede wszystkim psychiczny. - To miało trwać trzy miesiące, a trwało dwa lata - powiedział.

 

Enrique nie mógł więc trenować bez zastrzyków przeciwbólowych, więc w pewnym momencie przestał robić nawet to. Nawet najmniejszych ruch powodował u niego spuchnięcie kolano, co utrudniało mu poruszanie się w najbliższych dniach. Ostatecznie podjął decyzję o zakończeniu kariery piłkarskiej.

 

Karierę zaczął w rezerwach Levante. Renomę wyrobił sobie w Newcastle United, w którym występował w latach 2007-2011. Później przez pięć lat grał w Liverpoolu, a ostatni sezon spędził w Realu Saragossa.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze