Liga Narodów: Polska wśród potęg

Piłka nożna
Liga Narodów: Polska wśród potęg
fot. PAP

Od września przyszłego roku startuje Liga Narodów. Podział na poszczególne ligi uzależniony jest od aktualnego miejsca w rankingu UEFA. Na ten moment Polacy są w samym topie i jeśli utrzymają wysoką pozycję to będą grali z europejską czołówką.

Od przyszłego roku zniesione zostaną mecze towarzyskie, a reprezentacje będą grały w Lidze Narodów. Będą to oddzielne rozgrywki w terminach FIFA. Europejskie zespoły zostaną w nich podzielone na cztery ligi (A, B, C, D). Podział na nie będzie znany 11 października, po ostatnich meczach eliminacji mistrzostw świata.

 

Jeżeli Polska obroni wysoką, dziewiątą pozycję w rankingu UEFA, to trafi do samej czołówki. To oznaczałoby wyższe dochody dla PZPN-u oraz prawdopodobieństwo gry z takimi drużynami jak Hiszpania, Niemcy czy Francja.

 

Podział Ligi Narodów na 6 września 2017:

 

Liga A: Niemcy, Portugalia, Belgia Francja, Hiszpania, Szwajcaria, Francja, Anglia, Włochy, Polska, Chorwacja, Islandia, Walia.

 

Liga B: Rosja, Irlandia Północna, Słowacja, Szwecja, Holandia, Ukraina, Bośnia i Hercegowina, Austria, Turcja, Irlandia, Dania, Węgry.

 

Liga C: Słowenia, Albania, Czarnogóra, Serbia, Szkocja, Czechy, Rumunia, Grecja, Bułgaria, Izrael, Norwegia, Cypr, Finlandia, Estonia, Azerbejdżan.

 

Liga D: Litwa, Białoruś, Gruzja, Armenia, Macedonia, Wyspy Owcze, Luksemburg, Łotwa, Mołdawia, Kazachstan, Liechtenstein, Andora, Malta, Kosowo, San Marino, Gibraltar

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze