Piast Gliwice inwestuje w esport. W klubie zobaczymy graczy CS:GO, LOL-a i FIFA

E-sport
Piast Gliwice inwestuje w esport. W klubie zobaczymy graczy CS:GO, LOL-a i FIFA
fot. epiast.com

Piast Gliwice jest kolejnym klubem sportowym, który postanowił rozszerzyć swoją działalność o esport. „Piastunki” wprowadzą w swoje szeregi graczy League of Legends, Counter-Strike’a: Global Offensive i FIFA.

Znany głównie z występów w polskiej Ekstraklasie zespół otworzył w swoich szeregach nową sekcję – Piast Gliwice eSports. – Angażujemy się w dyscypliny sportowe, które swoim charakterem wpisują się w podstawowe wartości klubu, czyli profesjonalizm i zaangażowanie – widnieje na oficjalnej stronie projektu. – Esport jako nowa wirtualna dziedzina sportowej rywalizacji wymaga umiejętności na wysokim poziomie oraz poświęcenia, które przy odpowiednim kształtowaniu umiejętności zawodników pozwolą zbudować kolejną kadrę. Zamierzamy tym samym stworzyć zupełnie inny, lecz silny przekaz marki jako Klubu stawiającego na nowoczesność powstających dyscyplin oraz technologię wkraczającą coraz intensywniej w każdy aspekt sportu – czytamy dalej.

Za wprowadzenie esportu w struktury klubu odpowiada Mateusz Brzyżkiewicz. Jak wynika z oficjalnego oświadczenia, w gliwickich barwach już niedługo powinniśmy zobaczyć formacje Counter-Strike’a: Global Offensive, League of Legends oraz FIFA. Zarząd nie wyklucza również inwestycji w Quake’a, Overwatcha oraz Playerunknown’s Battlegrounds. Co ciekawe, Piast zapowiedział otwarcie przy zespołach akademii dla mniej doświadczonych zawodników. Jeśli faktycznie dojdzie to do skutku, śląski klub może stać się najbardziej rozbudowaną esportowo organizacją w Polsce wywodzącą się ze środowisk sportu tradycyjnego. Nazwiska pierwszych klubowiczów zostaną ogłoszone „w najbliższym czasie”.

Historia Piasta Gliwice sięga 1945 roku. Związany jest nie tylko z piłką nożną, ale również futsalem, szermierką, brydżem sportowym, lekkoatletyką czy tenisem ziemnym.

To już piąty klub piłkarski w Polsce, który postanowił zainwestować w esport. Wcześniej zrobiły to już dwa zespoły z Ekstraklasy: Legia Warszawa i Wisła Płock, a także pierwszoligowe GKS Tychy i – po części – Zagłębie Sosnowiec. W Europie to już natomiast norma. Esportowców widujemy na co dzień w trykotach m.in. VFL Wolfsburg, West Ham United, Schalke 04, Valencia CF, Manchester City, FC Ajax, Paris Saint-Germain F.C czy AS Roma.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie