Wychowanek ROW-u Rybnik jest objawieniem sezonu 2017 na polskich torach. Pozycja najlepszego juniora PGE Ekstraligi pod względem średniej biegowej (1,973 p/b), brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz świetne wyniki osiągane w turniejach towarzyskich potwierdzają duży potencjał zawodnika. W klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów sytuacja Woryny wygląda zgoła jednak inaczej. W pierwszej rundzie juniorskiego czempionatu, reprezentant Polski zdobył pięć punktów, dwukrotnie będąc wykluczanym z wyścigu. Kibicom szczególnie zapadł w pamięci wyścig nr 13, w którym Woryna upadając „przeleciał” za bandę poznańskiego owalu. Zawodnik ROW-u Rybnik „wywiózł” z Poznania pięć „oczek”, co sprawia, że w klasyfikacji generalnej cyklu, traci 10 punktów do trzeciego Maxa Fricke’a.


Przed drugą rundą EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship, wychowanek rybnickiego ROW-u pokazał się ze świetnej strony zajmując drugie miejsce w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi, wygrywając silnie obsadzony turniej „Opolska Karolinka” oraz będąc ważnym ogniwem Boll Teamu w finałowej rundzie Speedway Best Pairs, która odbyła się w Gnieźnie. Jak sam zawodnik zaznacza, z każdym dniem dąży do tego, by być coraz lepszym.


- Cały czas pracuje nad sobą żeby za każdym razem było lepiej. Dążę do perfekcji niezmiernie ciężką pracą i będę walczył dalej – powiedział Woryna.


W Güstrow będzie co najmniej kilku kandydatów do zwycięstwa, a jednym z nich jest właśnie Kacper Woryna, mimo tego, że jak sam podkreśla, nie miał jeszcze okazji do startów na specyficznym niemiecki owalu.

Lista startowa:


1. Dominik Kubera #463 (Polska)
2. Alexander Woentin #73 (Szwecja)
3. Jack Holder #25 (Australia)
4. Michael Härtel #16 (Niemcy)
5. Max Fricke #1 (Australia)
6. Patrick Hansen #124 (Dania)
7. Robert Lambert #505 (Wielka Brytania)
8. Brady Kurtz #101 (Australia)
9. Maksym Drabik #133 (Polska)
10. Dimitri Berge #96 (Francja)
11. Lukas Fienhage #76 (Niemcy)
12. Kacper Woryna #222 (Polska)
13. Eduard Krcmar #263 (Czechy)
14. Andreas Lyager Hansen #114 (Dania)
15. Bartosz Smektała #115 (Polska)
16. Jevgenijs Kostigovs #113 (Łotwa)
17. Dominik Möser (Niemcy)
18. Lukas Baumann (Niemcy)