Piłkarze 1. ligi rozegrali dotychczas siedem kolejek, ale wiele drużyn ma po jednym meczu zaległym. Poprzednia seria gier była bowiem niepełna, z uwagi na zgrupowania reprezentacji narodowych nie odbyło się pięć spotkań (zaległości zostaną nadrobione 13, 14 i 27 września).

To nie dotyczy zespołów z czołówki, one wystąpiły w poprzedniej kolejce. Prowadząca Miedź tym razem zagra w piątek o 20.45 z Druteksem Bytovią. Legniczanie (15 pkt) są jedynym zespołem w pierwszej lidze bez porażki, ale ich rywale (13 pkt) również spisują się dobrze. W poprzedniej kolejce pokonali u siebie nieobliczalną Pogoń Siedlce aż 4:1.

Wicelider Odra (14 pkt) w ciekawie zapowiadającym się meczu zagra w sobotę o godz. 16 z mającym duże aspiracje, choć na razie rozczarowującym Zagłębiem Sosnowiec. Beniaminek z Opola wygrał dotychczas trzy z czterech meczów na swoim stadionie, natomiast sosnowiczanie - zajmujący 13. miejsce w tabeli - w tym sezonie na wyjeździe jeszcze nie zwyciężyli (remis, dwie porażki). Zagłębie ma 7 pkt i jedno spotkanie zaległe.

Trzeci w tabeli Chrobry Głogów (14 pkt) zagra w piątek na wyjeździe z Puszczą (10 pkt). Drużyna z Niepołomic w poprzedniej kolejce pauzowała.

Ciekawie powinno być w sobotę w Łęcznej. Wprawdzie tamtejszy Górnik oraz mające mecz zaległy Podbeskidzie Bielsko-Biała zajmują odległe miejsca w tabeli (odpowiednio piętnaste i szesnaste), ale to zespoły, które jeszcze niedawno grały w ekstraklasie. Górnik spadł z niej w poprzednim sezonie, a "Górale" rok wcześniej.

Najbliższą serię gier zakończy niedzielny mecz nieźle radzących sobie w tym sezonie Chojniczanki Chojnice z GKS Tychy (śląski zespół ma jeden mecz zaległy).

 

Program 8. kolejki:
  
  piątek, 8 września
  Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów (godz. 16.30; sędzia Wojciech Myć, Lublin)
  Olimpia Grudziądz - Ruch Chorzów   (19.00; Artur Aluszyk, Barlinek)
  Miedź Legnica - Drutex Bytovia Bytów (20.45; Łukasz Szczech, Kobyłka)
  
  sobota, 9 września
  Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała (14.45; Sylwester Rasmus, Kończewice)
  Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec   (16.00; Kornel Paszkiewicz, Kąty Wrocławskie)
  Raków Częstochowa - Stal Mielec   (16.00; Jacek Małyszek, Lublin)
  GKS Katowice - Wigry Suwałki     (18.00; Marek Opaliński, Lubin)
  Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn    (18.00; Dawid Bukowczan, Żywiec)
  
  niedziela, 10 września
  Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy  (17.00; Wojciech Krztoń, Olsztyn)