Polska kontra Europa: Historia dzieje się na naszych oczach

Inne
Polska kontra Europa: Historia dzieje się na naszych oczach
fot. PAP
Pascal Pape

Czterech uczestników Pucharu Świata, w tym dwóch wicemistrzów świata, 12 narodowości i do tego mega silny skład - kadra Europy, która w sobotę zagra z Polską na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego prezentuje się naprawdę świetnie. Szykuje się super mecz!

Pascal Pape to oczywiście największa gwiazda Europy, którą zobaczymy w sobotę na murawie stadionu przy al. Piłsudskiego. Pisaliśmy o nim już kilka razy. 70 występów w jednej z najsilniejszych reprezentacji świata, jaką jest Francja, stanowi najlepszą jego reklamę. W swym dorobku ma grę jako kapitan trójkolorowych, czterokrotne zdobycie legendarnego Pucharu Sześciu Narodów i trzykrotny udział w największym rugbowym wydarzeniu – Pucharze Świata. W 2011 roku wywalczył podczas tej imprezy wicemistrzostwo globu.

Fabrice’a Estebaneza też już przedstawialiśmy. 33 występy dla kadry Francji i wicemistrzostwo świata – to tylko część jego wielkich osiągnięć.

Występy w Pucharze Świata 2011 mają na koncie także dwaj Rosjanie – Denis Antonow i Andrei Bykanow. Ten pierwszy to dwumetrowy, ważący 116 kg zawodnik II linii młyna, drugi gra na pozycji łącznika ataku, która w tym meczu będzie wyjątkowo mocno obsadzona. Zresztą cały skład kadry Europy wygląda imponująco!

Wszyscy zawodnicy, którzy do nas przyjeżdżają są czołowymi graczami swoich reprezentacji lub ich wschodzącymi gwiazdami. Warto zwrócić uwagę chociażby na dwóch bardzo silnych Rumunów w pierwszej linii młyna Vasile Balana i Iuliana Hartica oraz Szwajcara Nathana Pelsy, którego pamiętamy z ostatniego meczu Polaków w tym roku – przegranego starcia z Helwetami w Warszawie. Mega silną pierwszą linię uzupełnił grający w Budowlanych SA Gruzin Thoma Mchedlidze.

W drugiej linii obok Pape i Antonowa zobaczymy Holendra Boelrijka oraz Szwajcara Voegtliego. Holendrzy znajdą się też na dwóch kluczowych pozycjach – łącznika młyna i ataku – odpowiednio Amir Rademaker oraz Storm Carol (z pochodzenia Nowozelandczyk).

Kto był na meczu Polska – Holandia, który w kwietniu pamięta zapewne cudowne zagranie tego pierwszego – kop za plecy naszych zawodników, po którym Holandia zdobyła przyłożenie. Było to zagranie, które następnego dnia pokazywały wszystkie światowe serwisy poświęcone rugby.

 

Na środku ataku błyszczał zapewne będzie Estabanez, na obronie warto zwrócić uwagę na pochodzącego z Wysp Brytyjskich, ale reprezentującego Norwegię - Alexandra Nessa Clarka.

 

- Kadra Europy nie będzie miała słabych punktów, a na kilku pozycjach będzie mega mocna – komentuje najlepszy polski rugbista w historii Grzegorz Kacała, który ma za sobą występy we Francji i Walii, zdobycie Pucharu Europy, wicemistrzostwa Francji i mistrzostwo ligi walijsko-szkockiej.

 

Bilety można kupować na www.kupbilet.pl, w salonach Empik, punktach STS, a od soboty rano w kasach stadionu.


Reprezentacja Europy

 

Formacja młyna


I linia
Vasile BALAN (Rumunia)
Iulian HARTIC (Rumunia)
Nathan PELSY (Szwajcaria)
Adam MARCUS (Luksemburg)
Valentyn LYTVYNENKO (Ukraina)
Thoma Mchedlidze (Gruzja)

 

II linia

Jim BOELRIJK (Holandia)
Tim VOEGTLI (Szwajcaria)
Pascal PAPE (Francja)
Denis Antonow (Rosja)


III linia
Ossi ARO (Finlandia)
Jeremy BOUETTE (Monako)
Lars THORKILDSEN (Norwegia)
 
Łącznicy młyna
Amir RADEMAKER (Holandia)
Frederik ENSTAD (Szwecja)
Andrei Bykanow (Rosja)

 

Łącznicy ataku
Storm CARROLL (Holandia)
Sergiy TSERKOVNIK (Ukraina)

 

Środkowi ataku
Thomas FINELL (Finlandia)
Jeremy TO’A (Szwajcaria)
Fabrice ESTEBANES (Francja)

 

Skrzydłowi
Tonias Cazrcary Nygaard NTNUI (Norwegia)
Robin FRANSON (Szwecja)
Oleg KOSARIEV (Ukraina)

 

Obrońca
Alexander Ness CLARK (Norwegia)

Robert Małolepszy, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze