Przyjedzie Śląsk, Legia i Lech. Rusza I edycja MicoCup

Siatkówka
Przyjedzie Śląsk, Legia i Lech. Rusza I edycja MicoCup
fot. PR EXPERT

Najlepsze szkółki w Polsce, 160 piłkarzy i mnóstwo sportowych emocji. Już 23 września rusza pierwsza odsłona Pucharu MicoCup – turnieju z udziałem najlepszych akademii piłkarskich w kraju. Pojawią się m.in. Śląsk Wrocław, Legia Warszawa i Lech Poznań.

MicoCup to turniej piłkarski organizowany przez Akademię Piłkarską w Brzegu Dolnym oraz markę Micoled. W 1. edycji udział wezmą młodzi piłkarze do trzynastego roku życia z największych polskich klubów. - To wielka okazja do pokazania się dla tych wszystkich młodych chłopaków, dlatego wierzę, że na naszych boiskach talent będzie widoczny gołym okiem. Można powiedzieć, że to taka mała Ekstraklasa, ponieważ przyjedzie m.in. Legia, Lech i Śląsk Wrocław. – mówi Robert Woźniak, prezes marki Micoled, współorganizatora zawodów. Poza wspomnianymi drużynami, na brzeskich boiskach będziemy mogli podziwiać młodych piłkarzy Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin, Górnika Zabrze, Jagielloni Białystok, Lechii Gdańsk, FC Wrocław Academy oraz gospodarzy turnieju – zawodników z AP Brzeg Dolny. Faworytem będzie drużyna z Warszawy, która do Brzegu Dolnego zawita miesiąc po pobycie w holenderskim Almelo, gdzie mierzyła się m.in. z rówieśnikami z Bayeru Leverkusen czy Zenitu Sankt Petersburg. Pojedynki będą jednak zacięte, ponieważ ambicja młodych sportowców nie zna granic.
 
Dwa dni dla sportowych talentów


Do rywalizacji stanie ponad 160 młodych sportowców. Zawody będą podzielone na dwa dni. Ich areną będą boiska kompleksu hotelowo–sportowego w Brzegu Dolnym przy ulicy Kolejowej 1. Wydarzenie zainauguruje ceremonia otwarcia. W sobotę, 23 września, drużyny w dwóch grupach będą rywalizować w trybie każdy z każdym. Następnego dnia odbędzie się turniej finałowy. Wtedy też poznamy zwycięzcę oraz dokładny układ tabeli. - Każda z ekip rozegra w sumie 8 spotkań w systemie 9 na 9 młodych piłkarzy. Mecze będą trwały 25 min. – tłumaczy Bartłomiej Malesza, prezes Akademii Piłkarskiej w Brzegu Dolnym.

 

Znany bramkarz ambasadorem turnieju


Twarzą turnieju został Jakub Słowik – bramkarz Śląska Wrocław, który wcześniej występował między innymi w Jagielloni Białystok czy Pogoni Szczecin. W trakcie swojej kariery zadebiutował również w oficjalnym meczu reprezentacji Polski. - Każdy z nas, profesjonalnych piłkarzy, często zaczynał od takich turniejów, więc bardzo możliwe, że w Brzegu Dolnym wystąpi nowy Lewandowski – mówi Jakub Słowik. Bramkarz wrocławskiej drużyny wskazuje też na wielką szansę jaka staje przed młodymi sportowcami. – Dla tych chłopaków to na pewno będzie duże przeżycie. Co ważne, tego typu wydarzenia przyciągają łowców talentów z całej Europy, więc na pewno nie będzie gry na pół gwizdka – dodaje.
 
Organizatorem wydarzenia jest Akademia Piłkarska Brzeg Dolny oraz firma Micoled. W organizację turnieju zaangażowali się także: miasto i gmina Brzeg Dolny, firma Lange Łukaszuk, agencja 3R oraz firma Gardenia.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze