Żużlowa GP: Rywalizacja wkracza w decydującą fazę

Żużel

Tylko cztery turnieje pozostały żużlowcom rywalizującym o tytuł indywidualnego mistrza świata. W sobotę pojadą w niemieckim Teterow, a niewielkie różnice w czołówce klasyfikacji generalnej zapowiadają zaciętą walkę o punkty.

Po ośmiu eliminacjach GP stawce przewodzi Australijczyk Jason Doyle, który zgromadził 97 pkt. O trzy wyprzedza Macieja Janowskiego i o cztery Patryka Dudka. Szósty Bartosz Zmarzlik traci do lidera 17 pkt, a z czwórki polskich uczestników MŚ tylko zajmujący 10. pozycję Piotr Pawlicki nie ma już praktycznie szans na medal.

Przed rokiem Doyle był objawieniem sezonu. Wygrał cztery turnieje, w tym trzy z rzędu i pewnie zmierzał po tytuł. Jednak z powodu kontuzji nie zdobył punktów w dwóch ostatnich zawodach i spadł na piąte miejsce. W tym roku Australijczyk jeździ najrówniej w całej stawce. Wprawdzie na razie tylko raz stanął na najwyższym stopniu podium, ale także tylko raz nie awansował do półfinału.

Niemiecki Teterow po raz drugi będzie gościł turniej GP. Przed rokiem triumfował tu Doyle przed Zmarzlikiem i Amerykaninem Gregiem Hancockiem, który ten sezon już zakończył z powodu kontuzji. Początek sobotnich zawodów o godz. 19.