Blamaż ekipy Grosickiego! Bezbarwny występ Polaka

Hull City zostało rozgromione przez Derby County 0:5 w szóstej kolejce Championship. Grosicki zagrał 75 minut, ale zapewne będzie chciał o nich jak najszybciej zapomnieć.

Hull przyjechało na Pride Park po wysokim zwycięstwie nad Boltonem 4:0. Grosicki zaczął oczywiście spotkanie w pierwszym składzie. Polak w tym sezonie zanotował już trzy asysty, strzelił dwa gole i wyrósł na jedną z czołowych postaci drużyny. Ponadto zagrał niezły mecz z Kazachstanem w eliminacjach mistrzostw świata.

Zapewne piłkarze Hull inaczej sobie wyobrażali to spotkanie. Już w 15. minucie stracili pierwszego gola. W sumie Allan McGregor aż pięciokrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki. Grosik nie pokazał się z najlepszej strony i został zmieniony w 75. minucie. Zespół Polaka zajmuje 10. miejsce, ekipa Derby jest czwarta.

Derby – Hull 5:0 (4:0)

Bramki: Vydra 15’, 34’, Davies 38’, Johnson 45’, 58’