Kapitan RB Lipsk w kadrze Nawałki?!

Piłka nożna
Kapitan RB Lipsk w kadrze Nawałki?!
fot. PAP

Temat gry Williego Orbana, kapitana RB Lipsk, w reprezentacji Polski pojawił się już w zeszłym roku, kiedy wyszło na jaw, że jego matka jest Polką. Teraz, w rozmowie z dziennikarzem Eleven Tomaszem Ćwiąkałą, 24-latek zdradził, że sam nie wie, co by zrobił, gdyby Adam Nawałka zadzwonił do niego szybciej niż Joachim Loew. Stoper wicemistrza Niemiec byłby na pewno olbrzymim wzmocnieniem naszej reprezentacji.

Kapitan Orban poprowadził w zeszłym sezonie RB Lipsk do sensacyjnego wicemistrzostwa Niemiec. Spędził wtedy na boisku ponad 2500 minut, co oznacza regularne występy "od deski do deski". Pauzował w zasadzie jedynie za kartki lub przez kontuzje. W obecnych rozgrywkach rozegrał w Bundeslidze już dwa pełne mecze, a w ostatnim z Freiburgiem (zwycięstwo 4:1) zdobył nawet bramkę. Młody defensor cieszy się w Niemczech dużym uznaniem.

Tyle z piłki klubowej, jeśli idzie natomiast o reprezentację, 24-latek rozegrał dotąd zaledwie dwa mecze w niemieckiej młodzieżówce. Dorosłej kadry... sobie jeszcze nie wybrał. A wybierać ma z czego. - Mój ojciec Węgier wciąż mieszka w swoim kraju. Mam polską matkę, a sam urodziłem się w Niemczech. Teoretycznie prawo do mnie ma każda z tych trzech reprezentacji. Jeszcze nie zdecydowałem, którą wybiorę - mówił jakiś czas temu obrońca.

Teraz nad Wisłą znów zrobiło się o nim głośno. A oto przyczyna:

 

 

"Willi Orban, kapitan Lipska, mówi, że nie wie, co by zrobił, gdyby Adam Nawałka zadzwonił do niego szybciej niż Joachim Loew i nie daje sobie deadline'u" - napisał na Twitterze dziennikarz Eleven Tomasz Ćwiąkała.

Orban na pewno by się Nawałce przydał. Wraz z Kamilem Glikiem stanowiłby prawdziwie europejską parę stoperów. A jeśli weźmiemy pod uwagę nierównego ostatnio Michała Pazdana i brak przyzwoitych opcji rezerwowych (bo nie jest taką Thiago Cionek), należałoby do 24-latka zadzwonić natychmiast. Jednak selekcjoner Biało-Czerwonych słynie z tego, że nie ulega mediom, a stawiać woli na piłkarzy już przez siebie sprawdzonych. Nazwisko kapitana RB Lipsk na pewno jednak warto mieć w notesie.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze