Rajdowe MŚ. Matton: Priorytetem zatrudnienie Ogiera

Moto
Rajdowe MŚ. Matton: Priorytetem zatrudnienie Ogiera
fot. PAP

Szef zespołu rajdowego Citroen Yves Matton potwierdził, że na nowy sezon priorytetem dla jego ekipy jest podpisanie kontraktu z czterokrotnym mistrzem świata Francuzem Sebastienem Ogierem.

- Jest dla nas bardzo ważne, aby Sebastien ponownie dołączył do zespołu. Rozmawialiśmy już z nim o tym, krok po kroku zbliżamy się do celu. Obecnie nie ma żadnej poważnej przeszkody, która nie pozwoli zrealizować tych planów - powiedział Matton.

 

Ogier był już kierowcą ekipy Citroena w czasach, gdy jej asem był dziewięciokrotny mistrz świata Sebastien Loeb. W 2011 roku podjął decyzję o odejściu do Volkswagen Motorsport, w barwach którego za kierownicą Polo WRC w latach 2013-2016 roku cztery razy zdobywał tytuł.

 

Po niespodziewanej rezygnacji niemieckiego zespołu po sezonie 2016 ze startów w mistrzostwach świata, Ogier podpisał roczny kontrakt z M-Sport i w 2017 roku jeździ Fordem Fiestą WRC. Po dziesięciu rundach jest liderem cyklu mając 177 pkt, drugi jest Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) - 160 pkt.

 

Kierujący M-Sportem Malcolm Wilson potwierdził, że także chce zatrzymać w swoim zespole Ogiera. Brytyjczyk przyznał, że rozmawiał już z Francuzem o warunkach dalszej współpracy, ale żadnych szczegółów nie ujawnił.

 

Natomiast sam Ogier powiedział, że jeszcze żadnej wiążącej decyzji nie podjął, ale chce, aby jego dalsze sportowe losy były wyjaśnione najpóźniej do końca września.

o.s, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie