Zimnoch - Abell: Karta walk gali w Radomiu

Sporty walki

Noc ciężkich pięści – taki podtytuł mogłaby nosić gala w Radomiu. W walce wieczoru Krzysztof Zimnoch (22-1-1, 15 KO) skrzyżuje rękawice z Joey'em Abellem (33-9, 31 KO). Transmisja gali w Radomiu w sobotę od godziny 19:00 w Polsat Sport Fight i od godziny 20:00 w Polsacie Sport!

Zanim jednak w ringu swoje umiejętności zaprezentują przedstawiciele królewskiej kategorii, to kolejne zawodowe pojedynki stoczą m.in. Piotr Podłucki w konfrontacji z Wasylem Kondorem oraz Mateusz Tryc, który skrzyżuje rękawice z Remigiuszem Wozem.

W Radomiu wystąpi również Przemysław Runowski, który do ringu powraca po kapitalnym występie przeciwko Szwajcarowi Alanowi Chervet. 23-letni podopieczny Fiodora Łapina tym razem zmierzy się z reprezentantem Tanzanii Twahą Kiduku, który w dwunastu zawodowych występach doznał tylko jednej porażki.

Już w kategorii ciężkiej w siódmej zawodowej walce Sergiej Werwejko podejmie Nagy’ego Aguilerę. Amerykanin nękany kontuzjami powraca do boksu po prawie dwuletniej przerwie i sensacyjnym zwycięstwie z Marcinem Rekowskim. „Dominikański Dynamit” zapowiada wielkie bicie, a jak na jego tle zaprezentuje się Werwejko? Ukrainiec w tym roku już miał okazję poznać cenę doświadczenia w konfrontacji z Marcelo Luizem Nascimento…

Po 50. Zawodowe zwycięstwo do ringu w Radomiu wejdzie Albert Sosnowski. „Dragon” zwycięstwem pragnie zamknąć swoją bogatą karierę, ale wygranej za darmo nie otrzyma. Jego rywal, Łukasz Różański sam zabiegał o tę konfrontację i liczy na spory skok popularności po zapisaniu zwycięstwa w rekordzie z tak rozpoznawalnym pięściarzem jak Sosnowski. Różański nie miał jednak nigdy okazji skrzyżować rękawic z pięściarzem jego klasy, ale pozostaje pytanie: Ile jeszcze pozostało ze starego „Dragona”?

W walce wieczoru do ringu wejdą Krzysztof Zimnoch oraz Joey Abell. Na papierze faworytem wydaje się polski pięściarz, który po treningach na Wyspach Brytyjskich sprawia coraz solidniejsze wrażenie. Abell jednak zapewnia, że jest w szczycie swojej pięściarskiej kariery. Amerykanin ponadto jest wyższy, cięższy, walczy z odwrotnej pozycji i  przede wszystkim w pierwszej fazie walki może być niezwykle groźny.

Karta walk gali w Radomiu:

walka wieczoru:
waga ciężka, 12 rund: Krzysztof Zimnoch (22-1-1, 15 KO) - Joey Abell (33-9, 31 KO)

waga ciężka, 8 rund: Albert Sosnowski (49-8-2, 30 KO) - Łukasz Różański (6-0, 5 KO)
waga ciężka, 8 rund: Sergey Werwejko (6-1, 4 KO) - Nagy Aguilera (20-9, 14 KO)
waga półśrednia, 8 rund: Przemysław Runowski (15-0, 3 KO) - Twaha Kiduku (11-1, 7 KO)
waga półciężka, 6 rund: Piotr Podłucki (4-1, 2 KO) - Wasyl Kondor (18-17-1, 5 KO)
waga półciężka, 6 rund: Mateusz Tryc (2-0, 2 KO) - Remigiusz Wóz (10-1, 5 KO)

walki amatorskie:
limit 81 kg, 3 rundy: Bartłomiej Derleta - Adrian Grzmil
limit 64 kg, 3 rundy: Jakub Martys - Bartłomiej Nowak

Transmisja gali w Radomiu w sobotę od godziny 19:00 w Polsat Sport Fight i od godziny 20:00 w Polsacie Sport!

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie