Ermolenko: Nauka na błędach prowadzi do zwycięstwa

Żużel
Ermolenko: Nauka na błędach prowadzi do zwycięstwa
fot.Cyfrasport

Maksym Drabik jest głównym kandydatem do zwycięstwa w drugiej rundzie FIM Speedway U-21 World Championship, która odbędzie się w Güstrow. Po kapitalnej pierwszej rundzie, „Torres” ma dużą przewagę nad resztą stawki.

Piątkowe zawody zapowiadają się ekscytująco. Stawka zawodników, którzy zmierzą się w Güstrow wygląda imponująco. Według mistrza świata z 1993 roku z Pocking, ciężko wskazać jednoznacznego kandydata do zwycięstwa, jednak jeśli już, to jest nim Maksym Drabik. - Kto może wygrać? Ciężko powiedzieć, Maksym Drabik musi być w gronie faworytów do zwycięstwa – powiedział Ermolenko.

 

Drabik ma sześć punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej, Bartoszem Smektałą. Według Ermolenki, zawodnicy, którzy nie mieli wielu okazji do startów na torze w Güstrow, mogą stracić wiele punktów. - Nie lubię tego mówić, ale tor w Güstrow nie jest sprawiedliwy. Jeśli nie miałeś okazji do zapoznania się z nawierzchnią, może Cię „wciągnąć”. Każdy punkt zdobyty w Güstrow jest bardzo ważny. Zawodnicy, którzy nie będą popełniać błędów, zakończą zmagania na wyższych pozycjach. Bardzo ważny będzie także wybór pól startowych. Jeśli trafisz na dwa razy na gorsze pole, będziesz na straconej pozycji – dodał mistrz świata z 1993 roku.

 

Podczas piątkowych zawodów, kibice zgromadzeniu na stadionie będą dodatkowo wspierać niemieckich zawodników. W Güstrow wystąpi stały uczestnik cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, Lukas Fienhage oraz „dzika karta”, Michael Haertel. - Obaj mają przewagę w znajomości toru, a to daje naprawdę dużo korzyści na tak trudnym, technicznym owalu – zaznaczył Ermolenko.

 

Nie wielu zawodników, którzy startują w tegorocznej edycji FIM Speedway U-21 World Championship ma za sobą starty na torze w Güstrow. Według Ermolenki, fakt ten sprawia, że zawodnicy będą musieli wykazać się wysoką inteligencją i szybko reagować na błędy innych. - Mam nadzieję, że sesja treningowa wystarczy by zawodnicy zapoznali się z torem. Bardzo ważne będzie „podglądanie” innych zawodników i szybkie wyciąganie wniosków – zakończył Sam Ermolenko.

 

Po rundzie w Güstrow, najlepsi juniorzy świata przeniosą się do Pardubic, gdzie zapadną ostateczne rozstrzygnięcia.

Druga runda EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship odbędzie się w Güstrow 8 września.

 

Lista startowa:

 

1. Dominik Kubera #463 (Polska)
2. Alexander Woentin #73 (Szwecja)
3. Jack Holder #25 (Australia)
4. Michael Härtel #16 (Niemcy)
5. Max Fricke #1 (Australia)
6. Patrick Hansen #124 (Dania)
7. Robert Lambert #505 (Wielka Brytania)
8. Brady Kurtz #101 (Australia)
9. Maksym Drabik #133 (Polska)
10. Dimitri Berge #96 (Francja)
11. Lukas Fienhage #76 (Niemcy)
12. Kacper Woryna #222 (Polska)
13. Eduard Krcmar #263 (Czechy)
14. Andreas Lyager Hansen #114 (Dania)
15. Bartosz Smektała #115 (Polska)
16. Jevgenijs Kostigovs #113 (Łotwa)
17. Dominik Möser (Niemcy)
18. Lukas Baumann (Niemcy)

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze