Tak ciasno w klasyfikacji generalnej nie było w czasach nowej punktacji wyścigów. Zaledwie 26 punktów rozdziela pierwszą czwórkę mistrzostw - Dovizioso i będącego na czwartej pozycji Valentino Rossiego. Tradycyjnie po wizycie w Wielkiej Brytanii na torze Silverstone, cała kawalkada ciężarówek zmierza do Włoch - a konkretnie maleńkiego San Marino. Druga wizyta na południu Europy miała być jak co roku świętem fanów Valentino Rossiego. Tor Misano położony jest przecież zaledwie kilkanaście kilometrów od domu "Doctora".

Niestety - tydzień przed imprezą Rossi miał przykry incydent, podczas którego złamał kość strzałkową i piszczelową, kończąc tym samym marzenia o mistrzostwie świata.

W grze o tytuł pozostaje czterech zawodników - Dovizioso, zwycięzca ostatnich dwóch wyścigów i lider klasyfikacji generalnej. Marc Marquez - obrońca tytułu, dla którego ostatni wyścig zakończył się awarią silnika i utratą prowadzenia w mistrzostwach. Maverick Viñales - osamotniony zawodnik Yamahy, która stara się przystosować motocykl do wymagań nowych opon Michelina. Dani Pedrosa - tracący 35 punktów do lidera klasyfikacji zwycięzca wyścigu z Misano sprzed roku.

Transmisja niedzielnego wyścigu na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra od 8:40!