WBSS: Fenomenalny Usyk zdeklasował Hucka i awansował do półfinału!

Sporty walki
WBSS: Fenomenalny Usyk zdeklasował Hucka i awansował do półfinału!
fot. Polsat Sport

Oleksandr Usyk (13-0, 11 KO) pokonał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie Marco Hucka (40-5-1, 27 KO) w walce wieczoru gali w Berlinie. Ukrainiec, który był w znakomitej formie i bawił się z rywalem, obronił tytuł mistrza świata WBO wagi cruiser i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series.

Stawką walki był nie tylko pas mistrzowski WBO wagi junior ciężkiej, ale także awans do półfinału turnieju World Boxing Super Series. Niemal wszyscy eksperci wskazywali na Usyka, który jest również największym faworytem do końcowego zwycięstwa. Huck liczył tylko na jakiś zryw, bo praktycznie wszystko przemawiało za Ukraińcem.

 

O ile początek był jeszcze całkiem obiecujący dla Hucka, to wraz z drugą rundą olbrzymią przewagę zyskał Usyk, który kapitalnie pracował na nogach i był praktycznie nieuchwytny dla przeciwnika. Niemiec od pewnego momentu skupił się głównie na atakach obszernymi sierpami, lecz czytelne ciosy nie mogły trafić takiego wirtuoza, jakim jest Ukrainiec.

 

Usyk kontrolował przebieg walki, niemal tańczył w ringu i zasypywał rywala kolejnymi seriami. Wydawało się, że pojedynek może zakończyć się w ósmej rundzie, kiedy Huck poważnie odczul kolejne ciosy, lecz przetrwał, a po chwili... to Ukrainiec padł na deski. Oczywiście nie po uderzeniu, ale na skutek potknięcia. Wtedy to pretendent uderzył go, gdy ten klęczał. Za to sędzia Robert Byrd odebrał mu punkt.

 

Było widać, że Huck, choć cały czas stał na nogach, ma dość. Usyk zlitował się nad nim w dziesiątej rundzie, kiedy to po kolejnej salwie ciosów, arbiter przerwał walkę.

 

Usyk obronił pas WBO wagi cruiser i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series.

 

Wynik walki:

 

Oleksandr Usyk (13-0, 11 KO) pokonał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie Marco Hucka (40-5-1, 27 KO)

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze