DME w tenisie stołowym: Na inaugurację dwa mecze z Francją

Inne
DME w tenisie stołowym: Na inaugurację dwa mecze z Francją
fot. PAP

Meczami z reprezentacjami Francji rozpoczną obie polskie drużyny (kobiet i mężczyzn) występ w mistrzostwach Europy w tenisie stołowym. Turniej rozpocznie się w środę w Luksemburgu. Tytułów bronić będą Niemki i Austriacy.

W fazie grupowej Polacy zagrają 13 września z Francją, a nazajutrz z Ukrainą i Rumunią. Polki spotkają się pierwszego dnia z Francją i Rosją, a 14 września z Białorusią.

W składach polskich zespołów, trenowanych przez Michała Dziubańskiego (kobiety) i Tomasza Krzeszewskiego (mężczyźni), znaleźli się: Li Qian, Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska-Franc, Natalia Bajor i Klaudia Kusińska oraz Jakub Dyjas, Daniel Górak, Wang Zeng Yi, Robert Floras i Marek Badowski.

Poprzednie DME rozegrano przed dwoma laty w rosyjskim Jekaterynburgu. Polki zajęły piąte miejsce, a Polacy ósme. W 2014 roku w Budapeszcie ekipa pingpongistek zdobyła brązowy medal; biało-czerwoni uplasowali się na dziewiątej pozycji.

Do ćwierćfinałów zawodów w Luksemburgu, zaplanowanych na 15 września, awansują po dwa zespoły z każdej grupy; pozostałe grać będą o lokaty 9-16. Półfinały odbędą się 16 września, a finały 17 września.

Program meczów grupowych Polaków:

kobiety
13 września Polska - Francja (godz. 10)
13 września Polska - Rosja (19)
14 września Polska - Białoruś (16)

mężczyźni
13 września Polska - Francja (16)
14 września Polska - Ukraina (10)
14 września Polska - Rumunia (19)

KB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie