Glik lepszy od Neymara? Głosowanie na piłkarza miesiąca w Ligue 1 trwa

Piłka nożna
Glik lepszy od Neymara? Głosowanie na piłkarza miesiąca w Ligue 1 trwa
fot. PAP/EPA

Kamil Glik znów znalazł się w prestiżowym towarzystwie. Polak został bowiem nominowany do tytułu piłkarza sierpnia w Ligue 1. Jego rywalami są: Malcom, Nabil Fekir, Radamel Falcao i w końcu wielki Neymar. Czy 29-latek z Jastrzębia-Zdroju nakryje czapką brazylijskiego gwiazdora?

Glik został nominowany do tytułu piłkarza miesiąca przez Narodową Unię Profesjonalnych Piłkarzy (UNFP). Polak tej nagrody nie ma jeszcze w kolekcji i, mimo że w sierpniu spisywał się naprawdę znakomicie (dwie bramki, dwie asysty), tym razem raczej też się jej nie doczeka. Wszystko za sprawą piekielnie silnej konkurencji, a raczej - piekielnie uzdolnionego rywala.

 

 

Neymar wjechał do Ligue 1 na piątym biegu. Choć, w przeciwieństwie do Glika, 25-latek rozegrał tylko trzy z czterech sierpniowych meczów, to skompletował w nich cztery gole i cztery asysty. Nie zapomnijmy jednak, że Polak, oprócz zdobywania bramek i asystowania, ma przecież jeszcze zadania do wykonania w defensywie. W sierpniu był więc zdecydowanie bardziej wszechstronny niż Neymar.

Ale czy kibice będą o tym pamiętać? O tytule najlepszego piłłkarza sierpnia zdecyduje bowiem głosowanie internetowe.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze