Prezydent UEFA: Muszę wykluczyć PSG, jeśli chcę być popularny jak Platini

Piłka nożna
Prezydent UEFA: Muszę wykluczyć PSG, jeśli chcę być popularny jak Platini
fot. PAP

Transfery Paris Saint-Germain budzą w ostatnich tygodniach wielkie zainteresowanie nie tylko kibiców, ale także działaczy UEFA, którzy bacznie przyglądają się wszelkim nieprawidłowościom. Francuskiemu gigantowi podobno groziło wykluczenie z pucharów, lecz nikt nie chce podjąć aż tak radykalnych kroków...

Na Parc des Princes przeniósł się m.in. Neymar za 222 miliony euro, a także Kylian Mbappe, za którego AS Monaco otrzyma po sezonie ponad 180 milionów! To właśnie ten trasfer budzi spory niesmak wśród wielu fanów ze względu na omijanie Finansowego Fair Play. PSG nie chcąc przesadzić, postanowiło dogadać się z klubem z Księstwa, że teraz wypożyczy piłkarza, a dopiero za rok zapłaci fortunę, kiedy postanowienia FPP będą już wyrównane.

UEFA od razu zapowiedziała, ża zbada sprawę, lecz ostatecznie żadnych poważnych kroków nie podjęła. Mówiło się m.in. o wykluczeniu paryskiego klubu z europejskich pucharów, lecz byłaby to kara bardzo surowa i niemalże niemożliwa. O tym na łamach dziennika L'Equipe postanowił wypowiedzieć się prezydent UEFA Aleksander Čeferin.

- Jeśli chcę być popularny jak Platini, muszę wykluczyć PSG z europejskich pucharów - stwierdził.

Wtedy o Słoweńcu na pewno zrobiłoby się bardzo głośno. Czy jednak jest to w ogóle możliwe?

Zeferin piastuje stanowisko od 2016 roku. Michel Platini był przewodniczącym od 2007 do 2015 roku.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie