Skandal w Mariborze. Kibic wystrzelił racę w sędziego! (WIDEO)

Piłka nożna
Skandal w Mariborze. Kibic wystrzelił racę w sędziego! (WIDEO)
fot. PAP

W środowy wieczór NK Maribor zremisował na własnym boisku ze Spartakiem Moskwa 1:1 w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Większe emocje niż gra piłkarzy wzbudzało zachowanie rosyjskich kibiców, którzy tłumnie przybyli na Stadion Ljudski vrt. Kłopoty zaczęły się jeszcze przed meczem, a momentem kulminacyjnym było wystrzelenie przez kibiców gości racy świetlnej, która w niewielkiej odległości minęła głowę arbitra.

Fani "Spartaczi" postanowili zaznaczyć swoją obecność w Mariborze jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Starcia z policją i dewastowanie sklepów to tylko niektóre ze skandalicznych zachowań, których dopuścili się chuligani.

Po zajęciu miejsc na trybunach kibice gości odpalili dużą ilość środków pirotechnicznych, ale mecz był kontynuowany. Nagle z oświetlonego sektora wystrzelona została raca, która po pokonaniu ponad 50 metrów opadła na murawę. Pocisk leciał na wysokości głów zawodników i w niewielkiej odległości minął niemieckiego arbitra - Deniza Aytekina.

W tej sytuacji nie popisały się służby odpowiedzialne za sprawdzenie i przeszukanie kibiców przed meczem. Opis zdarzenia został szczegółowo opisany w protokole meczowym i dostarczony do odpowiednich władz.

 

 

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze