Zacięta walka na zapleczu. Kto z awansem do Nice 1 ligi żużlowej?

Inne
Zacięta walka na zapleczu. Kto z awansem do Nice 1 ligi żużlowej?
fot.Cyfrasport

Rozgrywki w polskich ligach żużlowych powoli zmierzają ku końcowi. Przed nami decydujące starcia we wszystkich trzech klasach rozgrywkowych. W PGE Ekstralidze wielki finał dopiero przed nami, natomiast w Nice 1 lidze oraz w 2. lidze w najbliższą niedzielę powinniśmy poznać triumfatorów.

W najwyższej klasie rozgrywkowej o mistrzostwo Polski powalczą Fogo Unia Leszno oraz Betard Sparta Wrocław. Ci pierwsi okazali się znacznie lepsi od Falubazu Zielona Góra, natomiast wrocławianie po zaciętym dwumeczu pokonali aktualnych wciąż mistrzów Cash Broker Stal Gorzów. To oznacza, że w starciu o brązowy medal kibice będą świadkami Derbów Ziemi Lubuskiej.

W Nice 1 lidze żużlowej pierwszy mecz finałowy już za nami. W trudnych warunkach atmosferycznych ekipa Zdunek Wybrzeża Gdańsk pokonała Grupę Azoty Unię Tarnów 40:32 i będzie bronić ośmiopunktowej zaliczki na torze w Mościcach. Wygrany z tej rywalizacji awansuje bezpośrednio do elity, natomiast przegrany zmierzy się w barażu prawdopodobnie z zespołem Get Well Toruń, który skorzystał na odjętych punktach ROW-u Rybnik ze względu na zwieszenie Grigorija Łaguty i uniknie bezpośredniej degradacji.

Za nami także pierwsze starcie finałowe w 2. lidze żużlowej. Tam w wielkim finale spotkały się dwa najsilniejsze zespoły po rundzie zasadniczej – Speed Car Motor Lublin oraz Start Gniezno. Mimo, że to gnieźnianie przystępowali do tej konfrontacji z wyższej lokaty, to jednak lublinianie wygrali premierowy mecz na swoim torze 50:40 i uczynili spory krok w kierunku awansu do Nice 1 ligi. Rewanż odbędzie się już w niedzielę w pierwszej stolicy Polski. Gnieźnianie muszą odrobić aż dziesięć punktów, co nie będzie łatwe. Na przegranego w tej rywalizacji czeka już Stal Rzeszów, która zajęła siódme miejsce na zapleczu PGE Ekstraligi i będzie zmuszona pojechać w barażach o utrzymanie z wicemistrzem drugiej ligi.

Speed Car Motor Lublin: 50

 

9. Bjarne Pedersen (3,3,2,3,0) 11
10. Stanisław Burza (2*,2*,1*,2*,1) 8+4
11. Paweł Miesiąc (2*,1,1*,2) 6+2
12. Robert Lambert (3,0,2,1,0) 6
13. Daniel Jeleniewski (2,2,3,3,3) 13
14. Oskar Bober (3,0,1*) 4+1
15. Emil Peroń (2*,D,0) 2+1

 

Start Gniezno: 40

 

1. Marcin Nowak (1,2*,1*,3,2) 9+2
2. Oliver Berntzon (0,3,2,0,2*) 7+1
3. Adrian Gała (1,3,0,1) 5
4. Eduard Krcmar (0,1,3,2,3) 9
5. Mirosław Jabłoński (3,1,3,0,1*) 8+1
6. Norbert Krakowiak (1,0,0) 1
7. Damian Stalkowski (0,1,0) 1

 

Teoretycznie zatem w przyszłym sezonie Nice 1 ligi żużlowej będziemy mogli oglądać aż cztery nowe zespoły.  Spadkowiczem z ekstraligi został ROW Rybnik, natomiast ktoś z dwójki Lublin – Gniezno będzie cieszył się niedługo z awansu z drugiej ligi. Wielkim znakiem zapytania pozostaną jeszcze mecze barażowe, które odbędą się dopiero w październiku.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze