Znamy plany na kolejne walki Adamka

Sporty walki
Znamy plany na kolejne walki Adamka
fot. PAP

- Szykuję Tomkowi starcie poza Polską. Może w Niemczech, może w Anglii. Chciałbym, żeby jego rywalem był solidny pięściarz. A wiosną planuję zrobić z udziałem „Górala” dużą walkę – powiedział Mateusz Borek, promotor Tomasza Adamka na łamach Przeglądu Sportowego.

Adamek wznowił 24 czerwca karierę po ponad rocznej przerwie i pokonał na punkty w Gdańsku Solomona Haumono (24-4-2, 21 KO). W ostatnim czasie pojawiło się wiele spekulacji, że „Góral” miałby stoczyć pojedynek 2 grudnia w Polsce, ale taką opcję wyklucza szef MB Promotions, który ma inny plan na dalszą karierę swojego zawodnika.

 

- Tomek jest w takim wieku, że nie chce robić długich przerw między walkami. Jeden pojedynek w roku to dla niego za mało. Dlatego niedługo zacznie bezpośrednie przygotowania do następnego starcia. Ostatnio dziesięć dni spędził na Florydzie. Wypoczywał z rodziną, ale aktywnie. Dużo biegał – wyjaśnia.

 

Pięściarzem, w którym wielokrotnie mówiło się w kontekście walki z Adamkiem był Dereck Chisora (26-7, 18 KO).

 

1 października w „Osadzie Śnieżka” w Łomnicy „Góral” wraz ze swoim trenerem, Gusem Currenem, będzie przygotowywał się do kolejnej walki. Jak na razie jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie po raz kolejny pięściarz Gilowic wyjdzie do ringu.

KB, Polsat Sport, Przegląd Sportowy
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie