Kolarskie MŚ: Więzienie w Bergen zorganizuje wyścig Tour de Prison

Inne
Kolarskie MŚ: Więzienie w Bergen zorganizuje wyścig Tour de Prison
fot. PAP

Organizatorzy mistrzostw świata w kolarstwie szosowym, które rozegrane zostaną w dniach 16-24 września w norweskim Bergen, korzystają z pomocy lokalnego więzienia, w którym odbywający karę pomagają w przygotowywaniu sprzętu dla wolontariuszy.

W nagrodę 19 września w zakładzie zostanie rozegrany wyścig Tour de Prison transmitowany na żywo przez kanał telewizji TV2.

Zbudowane w 1990 roku więzienie Bergen Fengsel to zakład, w którym przebywają głównie skazani za ciężkie przestępstwa narkotykowe. W czasie trwania mistrzostw będzie to centrum logistyczne MŚ, gdzie więźniowie będą codziennie szykować indywidualne plecaki ze sprzętem i ubrania dla wolontariuszy pracujących podczas MŚ.

- Jest to nieoceniona pomoc i bardzo trudna praca, ponieważ trzeba dobrać ubrania na różne warunki atmosferyczne i to w bardzo różnych rozmiarach dla ponad dwóch tysięcy wolontariuszy - powiedział Njal Kleiven z biura prasowego MŚ.

Wyścig, w którym weźmie udział większość więźniów, rozegrany zostanie 19 września na terenie zakładu na rowerach przekazanych przez sponsorów MŚ.

- Nasze więzienie posiada od lat specjalizację kolarską i przebywający tutaj mają do dyspozycji rowery stacjonarne oraz tor terenowy o długości 370 metrów biegnący wzdłuż muru, na którym przejeżdżają nawet po 250 kilometrów tygodniowo. Właśnie na nim zostanie rozegrany nasz wyścig - wyjaśnił kierownik ds. zajęć sportowych zakładu Frode Trefall.

Opisał też wyścig. Będą to krótkodystansowe zawody w formie biegów eliminacyjnych na jedno okrążenie toru, później ćwierćfinały, półfinały oraz wielki finał, po którym zostaną rozdane medale z logo MŚ.

KB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze