Kredyt na stadion. Nowy Sącz zadłuży się dla Sandecji

Piłka nożna
Kredyt na stadion. Nowy Sącz zadłuży się dla Sandecji
fot. stadiony.net

To już przesądzone - Nowy Sącz zaciągnie kredyt w wysokości 50 milionów złotych, by wybudować miejscowej Sandecji nowoczesny stadion spełniający wymogi Ekstraklasy. O sprawie zdecydowała we wtorek jednogłośnie Rada Miasta.

Obecnie Sandecja domowe mecze rozgrywa na stadionie Termaliki Bruk-Bet Nieciecza i - jak się nieoficjalnie mówi - za każdy z nich płaci około 75 tysięcy złotych. W Nowym Sączu łudzono się, że powrót do miasta nastąpi na wiosnę 2018 roku. Niestety, już wiadomo, że stadion przy Kilińskiego nie będzie jeszcze wtedy spełniał ekstraklasowych wymogów.

Miasto zdecydowało się wziąć sprawy w swoje ręce. Wskutek wtorkowej decyzji, w 2018 roku na konto Nowego Sącza trafi 30 mln złotych, a rok później - 20 mln. Łącznie 50 mln złotych kredytu. Następnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na budowę obiektu. Nastąpi to prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, gdy powstanie już dokładna lista wymogów, jakie obiekt ma spełniać.

Nowy stadion Sandecji ma pomieścić 10 tysięcy kibiców i zostać oddany do użytku w drugiej połowie 2019 roku. Do tej pory klub zapewne nadal będzie rozgrywał mecze na obiekcie Termaliki, gdzie w przyszłej kolejce jako gospodarz podejmie... Termalikę Bruk-Bet Nieciecza.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze