ME kobiet U-19: Polki rozgromiły Gruzinki! Biało-Czerwone liderkami grupy

Drugie zwycięstwo zaliczyły reprezentantki Polski U-19 w eliminacjach do mistrzostw Europy. Biało-Czerwone były bezlitosne dla Gruzinek, którym strzeliły aż siedem goli.

W pierwszym meczu kwalifikacji Polki okazały się lepsze od Greczynek, zwyciężając 3:1. Wiadomo było, że Gruzinki to jeszcze słabszy rywal, swoje pierwsze spotkanie przegrały 0:4 z Rosją. Wysokiego wyniku można było się spodziewać długo przed meczem, gdyż rywalki Polek w swojej historii mają na swoim koncie wyniki m.in 0:23 czy też 0:15.

Strzelanie rozpoczęła już w 8. minucie Maria Zbyrad. Przez pierwsze 45 minut Biało-Czerwone zdobyły aż sześć bramek i wydawało się, że na tym nie poprzestaną, jednak w drugiej połowie nieco zwolniły i stać je było tylko na jedno trafienie. Polki są liderkami grupy numer 12.

Polska - Gruzja 7:0 (6:0)

Bramki: Zbyrad 8', Zając 27', Ratajczyk 30', Miłek 32'-karny, 40'-karny, Zawistowska 35', Osińska 90+3'