Polacy kandydatami do tytułu europejskiego lekkoatlety roku

Inne
Polacy kandydatami do tytułu europejskiego lekkoatlety roku
fot. Cyfrasport

Mistrzowie świata w rzucie młotem z Londynu Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek oraz srebrny medalista w skoku o tyczce Piotr Lisek znaleźli się w gronie nominowanych do tytułu europejskiego lekkoatlety 2017 roku.

W piątek stowarzyszenie European Athletics (EA) ogłosiło listę dziesięciu zawodniczek i dziesięciu zawodników, na których do 26 września będą mogli głosować kibice za pośrednictwem Twittera i Facebooka. Głosowanie wyłoni trzech finalistów w kategorii kobiet i mężczyzn oraz "wschodzących gwiazd". Finałowa gala EA odbędzie się 14 października w Wilnie.

 

Przed rokiem w portugalskim Funchal tytuły otrzymali mistrzyni olimpijska w skoku wzwyż z Rio de Janeiro Hiszpanka Ruth Beitia oraz złoty medalista igrzysk w biegu na 5000 i 10.000 m Brytyjczyk Mo Farah.

 

Nominowani do tytułu lekkoatlety 2017 roku:

 

kobiety: Ines Henriques (Portugalia/chód), Marija Lasickiene (Rosja/wzwyż), Anita Marton (Węgry/kula), Antonella Palmisano (Włochy/chód), Sandra Perkovic (Chorwacja/dysk), Dafne Schippers (Holandia/100 i 200 m), Ekaterini Stefanidi (Grecja/tyczka), Barbora Spotakova (Czechy/oszczep), Naffissatou Thiam (Belgia/wieloboje), Anita Włodarczyk (Polska/młot);

mężczyźni: Pierre-Ambroise Bosse (Francja/800 m), Yohann Diniz (Francja/chód), Paweł Fajdek (Polska/młot), Mo Farah (Wielka Brytania/5000 i 10.000 m), Andrius Gudzius (Litwa/dysk), Ramil Guliyev (Turcja/100 i 200 m), Piotr Lisek (Polska/tyczka), Kevin Mayer (Francja/wieloboje), Johannes Vetter (Niemcy/oszczep), Karsten Warholm (Norwegia/400 m ppł).

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie