ELBS: Trzecia porażka Polaków!

Reprezentacja Polski przegrała w swoim ostatnim grupowym meczu Europejskiej Ligi Beach Soccera ze Szwajcarią. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, raz prowadzili Helweci, a raz Biało-Czerwoni, ale ostatecznie to nasi rywale lepiej wytrzymali ciśnienie i ostatecznie wygrali

Ostatnie grupowe spotkanie Polaków w grupie zaczęło się od gola dla Szwajcarów. Mecz wyglądał następująco: Helweci wychodzili na prowadzenie, Polacy wyrównywali i tak aż do stanu 3:3. Wtedy pięknym uderzeniem norzycami popisał się Konrad Kubiak. Bramka prawie tak ładna jak w spotkaniu z Portugalią.

Polacy podwyższyli po kapitalnej przewrotce Wojciecha Pietrzkiewicza. Przed trzecią partią prowadziliśmy dwoma trafieniami.  Niestety rywale również świetnie potrafili wykorzystać swoje umiejętności techniczne. Szybko dwa gole, po fantastycznych uderzeniach strzelił Niel Ott. To zapowiadało emocje w końcowych minutach spotkania.

Na osiem minut przed końcem szwajcarski bramkarz faulował Pawła Friszkemuta w polu karnym. Polak pewnie wykorzystał rzut karny i znowu byliśmy górą. Nacieszyliśmy się jednak prowadzeniem zaledwie kilka sekund. Co gorsza to Szwajcarzy odzyskali prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Polacy zajęli ostatnie miejsce w grupie i zagrają w meczu pocieszenia o siódme miejsce z przegranym spotkania Białoruś - Ukraina.

Szwajcaria - Polska 8:6

Bramki dla Polaków: Madani, Jesionowski, Gac, Kubiak, Pietrzkiewicz, Friszkemut