Nice 1 Liga: Gdzie trzech się bije, tam Chojniczanka korzysta

Trzy czołowe drużyny piłkarskiej pierwszej ligi przed 9. kolejką doznały w niej porażek. Skorzystała na tym Chojniczanka Chojnice, która po wygranej w Sosnowcu z Zagłębiem 3:1 została liderem.

Pierwszy raz przegrała otwierającą tabelę po ośmiu kolejkach Miedź Legnica. Pogromcą zespołu prowadzonego przez Dominika Nowaka okazał się Stomil. W Olsztynie gospodarze zwyciężyli 2:0 po golach Pawła Baranowskiego w 39. i Wołodymyra Tanczyka w 64. minucie.

Stomil na własnym stadionie wywalczył do tej pory komplet 12 punktów, a z pięciu wyjazdów przywiózł tylko jeden.

Miedź ma 18 pkt i gorszym bilansem bramek ustępuje Chojniczance, która gra bezkompromisowo - sześć zwycięstw i trzy porażki. Na sukces w Sosnowcu najbardziej zapracował zdobywca dwóch bramek Adam Ryczkowski. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się Jacek Podgórski dla gości i Tomasz Nowak dla Zagłębia, które zajmuje 13. lokatę.

Punkt do prowadzącego duetu tracą Odra Opole i Chrobry Głogów.

Beniaminek uległ w Suwałkach Wigrom 1:2. Decydujący okazał się gol pozyskanego niedawno z Korony Kielce Ukraińca Serhija Pyłypczuka. To drugie z rzędu i w sezonie zwycięstwo ekipy trenera Artura Skowronka.

Z kolei Chrobry ponownie przegrał przed własną publicznością. Porażkę z mającą aspiracje sięgające ekstraklasy Miedzią (1:2) można było wkalkulować, ale 2:3 z Rakowem Częstochowa to niespodzianka, tym bardziej że beniaminek wygrał po raz pierwszy w roli gości. Miejscowym nie pomogły dwa trafienia Mateusza Machaja.

W niedzielę Stal Mielec podejmie GKS Katowice, który przegrał dwa ostatnie spotkania, a GKS Tychy zmierzy się z Olimpią Grudziądz. Dziewiątą serię zakończy w poniedziałek konfrontacja spadkowiczów z ekstraklasy, którzy zajmują dwie... ostatnie pozycje - Ruch Chorzów zagra z Górnikiem Łęczna.