Alvarez: Wygram rewanż tak jak pierwszą walkę! Gołowkin: To okropne dla boksu

Sporty walki

Saul Alvarez (49-1-2 34 KO) zremisował (118:110, 113:115, 114:114) z Giennadijem Gołowkinem (37-0-1, 33 KO) w walce wieczoru gali w Las Vegas. Obaj pięściarze po ogłoszeniu remisu zareagowali z widocznym zażenowaniem na twarzach, ponieważ obaj czuli się zwycięzcami. Tuż po walce zawodnicy zapytali zostali o werdykt, obaj też zgodnie zapowiedzieli rewanż.

Jedna z najlepszych walk XXI wieku zakończyła się remisem. Czy werdykt był kontrowersyjny? Z oceną walki Adalaide'y Byrd nie zgodził się team Gołowkina, który poddał w wątpliwość kompetencje sędziny (118:110 dla Canelo). Kazach po walce był jednak dyplomatą i docenił przygotowanie rywala, jednocześnie wbijając małą szpileczkę na temat jego stylu:
 
Gołowkin: Alvarez nabrał doświadczenia i stworzyliśmy niesamowite widowisko. Uwielbiam meksykański styl, ale nie do końca dostałem to, czego chciałem. Mój rywal unikał walki i nie szedł na całość.
 
Canelo w odpowiedzi miał ustosunkować się do rzekomo potężnej siły, z której słynie Gołowkin:
 
Alvarez: Nie tego oczekiwałem, mój rywal nie bił tak mocno, jak wszyscy zapowiadali.
 
"Czy w ostatnich trzech rundach dałeś z siebie wszystko, bo czułeś, że przegrywałeś?"
 
Alvarez: Nic z tych rzeczy. Wydawało mi się, że już wtedy wygrywałem tę walkę, ale chciałem dać z siebie maksa.
 
Czy Giennadij był zawiedziony werdyktem? Kazach podkreślał, że mimo remisu to wciąż on pozostaje czempionem i wskazał na swoje pasy. Obaj zgodnie przyznali też, że chcą rewanżu. Canelo zapytany przez reportera o pomysł na drugą walkę przyznał, że wygrałby ją... zupełnie jak pierwszą. Można więc wnioskować, że Meksykanin nie zgodził się z werdyktem sędziów. 
 
Na konferencji prasowej werdykt skomentował także Gołowkin, który stwierdził, że punktowanie było okropne dla sportu.
Wypowiedzi Alvareza i Gołowkina po walce w załączonym materiale wideo.
 
Powtórka walki Alvarez vs Gołowkin w niedzielę około 22:30 na Polsacie Sport (po zakończeniu meczu Giganci Siatkówki: PGE Skra Bełchatów - Powervolley Milano).
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze