Kubica zastąpi Massę i wróci do F1? Dobre wyniki Polaka na symulatorze

Moto
Kubica zastąpi Massę i wróci do F1? Dobre wyniki Polaka na symulatorze
fot. PAP

Carlos Sainz został zaprezentowany jako nowy kierowca Renault. Takie rozwiązanie oznacza, że szansę na występowanie w barwach ekipy z Enstone stracił Robert Kubica. Polak ma jednak inne oferty. Za nim już jazda symulatorem Williamsa, podczas której osiągnął dobre wyniki.

Pozyskaniem Polaka jest poważnie zainteresowany Williams, który mógłby dać mu szansę na jednym z treningów. Na razie za Kubicą jazda symulatorem w Grove. Wyniki były zadowalające, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nasz kierowca przetestował bolid brytyjskiego zespołu.

 

Mówi się, że Polak mógłby zastąpić Felipe Massę, który w tym roku, łagodnie mówiąc, nie zachwycał. Czy Kubica zastąpi Brazylijczyka? – Polski kierowca testował symulator Williamsa. Jego wyniki były dobre, ale zespół nadal ma pewne wątpliwości co do formy fizycznej Polaka - poinformowała serwis Sportowefakty WP Julianne Cerasoli, dziennikarka brazylijskiej stacji UOL.

 

Kubica startował w cyklu mistrzostw świata Formuły 1 w latach 2006-10, odnosząc jedno zwycięstwo (Montreal, 2008). W lutym 2011 stracił częściowo władzę w prawej ręce po wypadku w Rajdzie Ligurii.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie