Po ośmiu kolejkach GieKSa zgromadziła na swoim koncie tylko osiem punktów i zajmuje dopiero 15. miejsce. Piłkarze z Katowic tylko dwa razy posmakowali zwycięstwa i aż czterokrotnie musieli uznać wyższość rywali. W poprzednim spotkaniu wysoko przegrali z Zagłębiem Sosnowiec, które w tym sezonie również nie zachwyca. Po meczu do dymisji podał się dotychczasowy prezes klubu Wojciech Cygan. Czy pomimo zawirowań w klubie drużyna będzie w stanie udźwignąć presję i wkroczy na zwycięski szlak?

Nie będzie łatwo, bo na drodze katowiczan staną piłkarze Stal Mielec. Drużyna Zbigniewa Smółki punktuje w kratkę, lecz to wystarcza, by utrzymać się w górnej części tabeli. Pomimo tego, że w ostatnim meczu Biało-Niebiescy ledwo uratowali remis z beniaminkiem z Niepołomic, podchodzą do dzisiejszego pojedynku w roli  faworyta.

W poprzednim sezonie Nice 1 Ligi lepszy bilans w bezpośrednich spotkaniach zanotowała GieKSa. Przy Bukowej odniosła skromne zwycięstwo 1:0, a w Mielcu po emocjonującym widowisku zremisowała 3:3.

 

Transmisja meczu Stal Mielec - GKS Katowice od godziny 12.15 w Polsacie Sport.