Nice 1 liga żużlowa: Finał w Tarnowie odwołany!

Piłka nożna
Nice 1 liga żużlowa: Finał w Tarnowie odwołany!
fot.Cyfrasport

Pomimo olbrzymich starań nie udało się odjechać rewanżowego starcia finałowego rozgrywek Nice 1 ligi żużlowej pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów i Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Po dwóch wyścigach sędzia zawodów wraz z komisarzem toru oraz przedstawicielami obu ekip postanowili nie kontynuować spotkania ze względu na padający deszcz. Nowy termin to niedziela 24 września o godz. 13:00.

Już od kilku dni było niemal pewne, że pogoda może pokrzyżować szyki w odjechaniu tego spotkania. Prognozy nie były optymistyczne, ale postanowiono nie odwoływać zawodów. W sobotę zapadła decyzja, że mecz odbędzie się.

 

Niestety w niedzielne popołudnie spełnił się czarny scenariusz i warunki pogodowe w Tarnowie wcale nie uległy znaczącej poprawie. Mimo wszystko postanowiono spróbować odjechać te zawody na trudnym i wymagającym torze. Skończyło się na dwóch gonitwach, w których dwukrotnie kibice oglądali upadki. Rywalizacja nie miała zbyt wiele wspólnego z żużlem i z pewnością nie była godna wielkiego finału ligi. Gdy zaczął padać coraz mocniejszy deszcz, organizatorzy debatowali nad sensem dalszych zmagań. Po kilkudziesięciu minutach narad zapadła decyzja o przełożeniu tego meczu na inny termin, którym jest niedziela 24 września o godz. 13:00.

 

W myśl regulaminu, aby zawody mogły zostać zaliczone musi zostać rozegranych co najmniej dwanaście biegów (w przypadku fazy play-off). W pierwszym starciu obu drużyn Wybrzeże wygrało 40:32 i wówczas spotkanie zostało właśnie przerwane po 12. gonitwach. W rewanżu udało się jedynie odjechać dwa biegi i przy stanie 9:3 dla Unii spotkanie zostało odwołane. To oznacza, że wciąż musimy poczekać na decydujące rozstrzygnięcia i odpowiedź na pytanie kto w przyszłym sezonie pojedzie w PGE Ekstralidze.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze