Nice 1 Liga Żużlowa: Wyznaczono termin powtórki finału

Żużel

Nie udało się rozegrać rewanżowego meczu Grupy Azoty Unii Tarnów ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Zawody zostały przerwane po dwóch wyścigach przy stanie 9:3 dla Jaskółek. Na przeszkodzie stanął padający deszcz i zły stan toru w Mościcach. Powtórka spotkania odbędzie się w niedzielę 24 września o 13:00.

Padający deszcz uniemożliwił kontynuowanie rewanżowych zawodów w finale Nice 1 Ligi Żużlowej w Tarnowie. Udało się rozegrać dwa biegi, po których gospodarze prowadzili 9:3. Decyzją Jury zawodów zostały one przerwane, a ich wynik został anulowany.
 
Przypomnijmy, że Unia próbowała będzie odrobić ośmiopunktową stratę z pierwszego meczu ze Zdunek Wybrzeże Gdańsk (32:40).
 
Wyznaczono już nowy termin rozegrania spotkania: kibice zobaczą ostateczne rozstrzygnięcia sezonu w niedzielę, 24 września o 13:00.
 
Zdunek Wybrzeże Gdańsk 3
1. Anders Thomsen 0 (w)
2. Hubert Łęgowik 1 (1)
3. Troy Batchelor ns
4. Mikkel Bech ns
5. Kacper Gomólski ns
6. Dominik Kossakowski 2 (2)
7. Marcin Turowski 0 (w)
 
Grupa Azoty Unia Tarnów 9
9. Peter Ljung 3 (3)
10. Jakub Jamróg 2+1 (2*)
11. Artur Mroczka ns
12. Artur Czaja ns
13. Kenneth Bjerre ns
14. Kacper Konieczny 1 (1)
15. Patryk Rolnicki 3 (3)
 
Bieg po biegu:
1. (69,36) Ljung, Jamróg, Łęgowik, Thomsen – w/u 5:1
2. (72,61) Rolnicki, Kossakowski, Konieczny, Turowski – w/su 4:2 (9:3)
 
Klub z Tarnowa wydał oficjalny komunikat:
 
Unia Tarnów ŻSSA informuje, że w trosce o stworzenie warunków do jak najbardziej emocjonującego meczu finałowego Nice 1LŻ, a także jak najbardziej komfortowych warunków dla kibiców, już od dnia wczorajszego starała się przełożyć spotkanie finałowe na inny termin ze względu na niekorzystne prognozy pogody. Niestety, włodarze klubu Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie zgodzili się na przełożenie spotkania. Nie otrzymano także żadnej wiążącej decyzji ze strony Polskiego Związku Motorowego. Efektem tego jest to, że na chwilę obecną tor jest w kiepskim stanie, a pogoda jak i dalsze jej prognozy nie dają wielu nadziei na rozegranie spotkania w optymalnych warunkach. Cały czas trwa posiedzenie Jury zawodów, jednak wciąż brak decyzji o odwołaniu zawodów. Takową może podjąć tylko przewodniczący Jury. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak czekać na ostateczną decyzję, a wszystkich fanów prosić o cierpliwość.
ch, Polsat Sport, unia.tarnow.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze