Pykel: FIVB, PZPS i Polsat chcą zrobić coś wyjątkowego

Siatkówka

- Kolejna duża impreza w Polsce, pokazująca prestiż siatkówki klubowej, w której wystąpią najlepsze zespoły z najlepszych krajów liczących się w rankingu FIVB - powiedział zastępca Dyrektora ds. Sportu Telewizji Polsat Piotr Pykel.

Adrian Brzozowski: Klubowe Mistrzostwa Świata przed nami. W Polsce dyscyplina bardzo popularna, widzimy, że pojawiają się nowe kierunki  - Brazylia, kraje azjatyckie. Widzimy, że siatkówka jeśli chodzi o telewizję, jest też coraz bardziej popularna.

 

Piotr Pykel: To nie jest do końca impreza nowa, bo organizowana przez Światową Federację Siatkówki (FIVB) już od dobrych kilku edycji i jej prestiż wzrasta. Natomiast ta edycja ma być specjalna, ponieważ Światowa Federacja Piłki Siatkowej razem z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i Polsatem, chcą zrobić coś wyjątkowego. Kolejna duża impreza w Polsce, pokazująca prestiż siatkówki klubowej, w której wystąpią najlepsze zespoły z najlepszych krajów liczących się w rankingu FIVB.

 

Będziemy widzieli najlepszych z najlepszych. Ma to być taka impreza, po której kibice powiedzą, że nigdy czegoś takiego nie widzieli podczas klubowych mistrzostw świata.

 

Z całym szacunkiem dla poprzednich edycji tej imprezy, teraz będziemy mieli zespoły najlepsze z najsilniejszych państw. Dwa zespoły z Polski, mistrz Włoch, mistrz Rosji i zwycięzca Ligi Mistrzów - Zenit Kazań, dwa zespoły z Ameryki Południowej i dwa z Azji. To co jest teraz najlepsze w siatkówce klubowej na świecie i kolejny turniej organizowany w Polsce, która jest nazywana przez Światową Federację "mekką siatkówki".

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja losowania grup Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy we wtorek 19 września od godziny 16.30 w Polsacie Sport.

Adrian Brzozowski, o.s, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze