KMŚ 2017: Wyniki losowania fazy grupowej

Siatkówka

Poznaliśmy wyniki losowania fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy. Turniej zostanie rozegrany w Polsce w dniach 11–17 grudnia 2017 i będzie w nim rywalizowało osiem czołowych ekip globu.

W Klubowych Mistrzostwach Świata 2017 weźmie udział osiem klubów, wśród nich dwaj przedstawiciele PlusLigi:

 

Wśród ośmiu uczestników Klubowych Mistrzostw Świata 2017 znaleźli się dwaj przedstawiciele PlusLigi: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (mistrz Polski 2017) oraz PGE Skra Bełchatów (wicemistrzowie Polski otrzymali "dziką kartę"). Polskie kluby będą rywalizowały z Sada Cruizero z Brazylii (obrońca trofeum, mistrz Ameryki Południowej), Zenitem Kazań z Rosji (zwycięzca Ligi Mistrzów), włoskim Cucine Lube Civitanova (mistrz Italii został zakwalifikowany na podstawie rankingu FIVB najsilniejszych krajów z 31 grudnia 2016), Personal Bolivar z Argentyny (mistrz kraju, również zakwalifikowany na podstawie rankingu FIVB), irańskim Sarmayeh Bank Volleyball Club (mistrz Azji) oraz chińskim Shanghai Volleyball Club (druga drużyna "dzika karta").

 

We wtorek w studiu Polsatu Sport odbyło się losowanie fazy grupowej KMŚ 2017. W roli sierotki wystąpił były reprezentant Polski, mistrz świata (2014) i Europy (2009) – Krzysztof Ignaczak. Osiem zespołów podzielono na dwie grupy po cztery drużyny:

 

grupa A (Opole):

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska)

Cucine Lube Civitanova (Włochy)

Sada Cruizero (Brazylia)

Sarmayeh Bank Volleyball Club (Iran)

 

grupa B (Łódź):

 

PGE Skra Bełchatów (Polska)

Zenit Kazań (Rosja)

Personal Bolivar (Argentyna)

Shanghai Volleyball Club (Chiny)

 

 

Po dwie czołowe ekipy z każdej z grup awansują do półfinałów, które zostaną rozegrane w Tauron Arenie Kraków. Zwycięzcy zagrają w wielkim finale, a pokonani zmierzą się w meczu o III miejsce.

 

Transmisje Klubowych Mistrzostw Świata 2017 na sportowych antenach Polsatu.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie