Wdowczyk rozstał się z Piastem Gliwice

Piłka nożna
Wdowczyk rozstał się z Piastem Gliwice
fot. PAP

Dariusz Wdowczyk nie jest już trenerem piłkarzy ekstraklasowego Piasta Gliwice. Umowa została rozwiązana we wtorek za porozumieniem stron - poinformował klub.

Wdowczyk pracował w klubie od 3 marca, kiedy zmienił Czecha Radoslava Latalę. Przyszedł do Gliwic, aby utrzymać zespół w elicie. Cel został osiągnięty i szkoleniowiec został na dłużej. Z Latalem klub wciąż nie zdołał się formalnie rozstać z powodu rozbieżności finansowych.

 

Początek obecnego sezonu nie był jednak zbyt udany dla Piasta. W dziewięciu kolejkach drużyna zdobyła osiem punktów (dwie wygrane, trzy remisy) i zajmuje 14. miejsce w tabeli. Po ostatniej wyjazdowej porażce z krakowską Wisłą trener nie krył złości.

 

„Naprawdę trudno mi się z tym pogodzić, bo wyglądaliśmy w tym spotkaniu nieźle, jednak niektórzy popełniali tak proste błędy, że na tym poziomie nie powinno się to zdarzyć. Proszę o pół napastnika. Nie całego, ale pół” – powiedział.

 

Prawdopodobnie następcą Wdowczyka będzie były selekcjoner kadry narodowej Waldemar Fornalik, który ostatnio pracował w Ruchu Chorzów.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie