MŚ w kolarstwie: Bodnar nie będzie zmieniać roweru

Inne
MŚ w kolarstwie: Bodnar nie będzie zmieniać roweru
fot. PAP

Maciej Bodnar nie będzie zmieniać roweru podczas środowej jazdy indywidualnej na czas w kolarskich mistrzostwach świata w Bergen. Taki wariant rozważają niektórzy faworyci tej konkurencji, m.in. Holender Tom Dumoulin, ze względu na specyficzną trasę.

Zawodnicy muszą pokonać 31 km, ale ostatni 3,5-kilometrowy odcinek to stroma wspinaczka na górę Floeyen. U stóp podjazdu wyznaczono strefę zmian.

 

Bodnar jest zaliczany do szerokiego grona faworytów. Przed rokiem w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zajął szóste miejsce, w mistrzostwach świata w Katarze był czwarty, a w tegorocznym Tour de France odniósł życiowy sukces, wygrywając etap jazdy na czas w Marsylii. Medal z MŚ byłby kolejnym spełnionym marzeniem kolarza z dolnośląskiej Chrząstawy. Bodnar jest w dobrej dyspozycji, choć zdaniem jego trenera Patxiego Vili – nie w szczytowej.

 

Drugim reprezentantem Polski będzie Mateusz Taciak, który zastąpił chorego kolegę z ekipy CCC Sprandi Polkowice Marcina Białobłockiego.

 

Uwagę wszystkich przyciąga Chris Froome. Kolarz ekipy Sky, który dziesięć dni temu skompletował dublet Tour de France-Vuelta a Espana, nie każdego roku pojawiał się na mistrzostwach świata. Z Bergen chce wrócić ze złotem.

 

Zdaniem ekspertów najgroźniejszym rywalem Brytyjczyka będzie Dumoulin, który w niedzielę odniósł już nad nim pierwsze zwycięstwo, prowadząc do sukcesu niemiecką grupę Sunweb w jeździe drużynowej na czas. Zawodnicy Sky, z Michałem Kwiatkowskim w składzie, musieli zadowolić się tylko brązem.

 

Początek rywalizacji o godz. 13.05. Mistrza świata poznamy około 17.45.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze