Dramat Wisły! Grała w przewadze i przegrała z Koroną

W czwartym meczu 1/8 finału Pucharu Polski mieliśmy… czwartą dogrywkę. Tym razem w 90 minutach nie potrafiły rozstrzygnąć rywalizacji Korona Kielce i Wisła Kraków. Goście od 33. minuty grali w przewadze jednego zawodnika, ale nie zdołali zdobyć bramki. Korona jednak przetrzymała trudny okres i wygrała po golu Pape Diawa.

W poprzedniej rundzie Korona Kielce wyeliminowała Zagłębie Sosnowiec, wygrywając 2:1 po dogrywce. Podopieczni Ramireza pokonali Wisłę Płock. Również 2:1. – Nie będzie łatwo, ale wierzę, że wygramy to spotkanie i awansujemy do ćwierćfinału Pucharu Polski – powiedział przed meczem Gino Lettieri.

Pierwsza połowa nie napisała jednak większej historii. Za potwierdzenie tej tezy niech posłużą statystyki. Po 45 minutach Korona nie miała na swoim koncie nawet jednego strzału. Wisła miała cztery, ale żaden z nich nie był celny. To co przede wszystkim należy zapamiętać to druga żółta kartka dla Jakuba Żubrowskiego. Więcej działo się już w drugiej połowie, choć też nie był to festiwal piłkarskiej jakości.

Jeśli ktoś miał wygrać to spotkanie w regulaminowym czasie gry, to była to drużyna gości. W 56. minucie po świetnym podaniu Kamila Wojtkowskiego sam na sam z Gostomskim wyszedł Rafał Boguski, ale przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Po chwili przed szansą stanął aktywny Wojtkowski, ale również nie znalazł sposobu na pokonanie Gostomskiego. Wisła choć grała w przewadze jednego zawodnika, to nie potrafiła tego udokumentować.

Dogrywka należała, co zaskakujące, właśnie do gospodarzy. Po rzucie wolnym wykonanym przez Gorana Cvijanovicia, piłkę zgrał Bartosz Rymaniak i ostatecznie Pape Diaw z dwóch metrów wepchnął ją do siatki. Korona potrafiła utrzymać się przy piłce i oddalać zagrożenie od własnej bramki. Wisła miała jednak swoją sytuację, ale strzał z dystansu Jesusa Imaza przeleciał nad poprzeczką, a po uderzeniu z rzutu wolnego Wojtkowskiego i rykoszecie dobrze zachował się Gostomski. Ostatecznie to Korona, choć grała w dziesiątkę, awansowała do ćwierćfinału. Tam zmierzy się z wygranym z pary Cracovia – Zagłębie Lubin.

Korona Kielce - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: Dijbril Diaw 92'

Żółte kartki: Maciej Górski, Jakub Żubrowski, Jacek Kiełb, Bartosz Rymaniak, Mateusz Możdżeń - Victor Perez, Zoran Arsenić, Maciej Sadlok.
Czerwona kartka: Jakub Żubrowski 33' - za drugą żółtą/ (Korona).

Korona: Maciej Gostomski - Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacević, Dijbril Diaw, Michal Gardawski - Ivan Jukić, Jakub Żubrowski, Fabian Burdenski (46' Mateusz Możdżeń), Goran Cvijanović, Jacek Kiełb (79' Marcin Cebula)  - Maciej Górski (46' Krystian Miś).

Wisła: Michał Buchalik - Tomasz Cywka, Zoran Arsenić, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok - Victor Perez Alonso (70' Jesus Imaz), Vullnet Basha (84' Pol Llonch), Rafał Boguski (77' Paweł Brożek), Tibor Halilović, Kamil Wojtkowski - Denys Bałaniuk.

Relacja zakończona

Koniec!!! Korona grała od 33. minuty bez Żubrowskiego, ale dała radę Wiśle i awansowała! W ćwierćfinale zmierzy się z wygranym z pary Cracovia - Zagłębie Lubin.

Arbiter doliczył 2 minuty!

Balaniuk próbował zaskoczyć Gostomskiego, ale piłka poszybowała nad bramką.

Kapitalna interwencja Gostomskiego! Wojtkowski uderzył z wolnego, piłka odbiła się od pleców Imaza, ale bramkarz Korony popisał się wybitnym refleksem.

Imaz był bliski szczęścia. Nieznacznie się pomylił!

Wracamy do gry!

Minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

Znów dobra akcja Cebuli zatrzymana faulem i żółta kartka dla Sadloka.

Tym razem żółty kartonik obejrzał Arsenić. Ostro zakończył dynamiczną akcję Cebuli.

Zamieszanie na murawie. W efekcie żółta kartka dla Mateusza Możdżenia.

GOOOL! Cvijanović dośrodkowuje z wolnego, piłkę zgrywa Rymaniak, a z dwóch metrów strzela Diaw!

Zaczynamy pierwszą część dogrywki.

Korona miała dwie sytuacje, ale... nie skończyły się nawet strzałem. Mamy dogrywkę!

Arbiter dolicza 3 minuty. Będzie chyba dogrywka.

Za Bashę wchodzi Llonch.

Bałaniuk do Wojtkowskiego... Ten jednak prosto w ręce Gostomskiego.

Boisko opuszcza Kiełb. Za niego Cebula.

W miejsce Rafała Boguskiego melduje się Paweł Brożek. Może to on uratuje Wisłę od dogrywki.

Ivan Gonzalez spróbował swoich sił. Jego strzał przeleciał jednak wysoko nad poprzeczką.

Pierwsza zmiana w Wiśle. Za Pereza Imaz.

Żółtą kartką ukarany za pretensje Bartosz Rymaniak.

W pole karne Białej Gwiazdy wdarł się Jukić, lecz Arsenić z Wojtkowskim uratowali sytuację!

Ależ sytuacja Wisły! To musiał być gol. Kapitalne podanie do Boguskiego, ale poradził sobie Gostomski. Po chwili miał szansę Wojtkowski, ale znów górą bramkarz Korony.

Próba strzału Wojtkowskiego! Piłka o centymetry minęła bramkę!

Schodzą Maciej Górski i Fabian Burdenski, w ich miejsce Krystian Miś i Mateusz Możdżeń

W pierwszej połowie Korona nie oddała żadnego strzału! Wisła cztery, ale ani jednego celnego.

Zaczynamy drugą część spotkania!

Koniec pierwszej połowy, o której trzeba szybko zapomnieć.

Nie jest to najlepsze spotkanie. Przerywana gra, sporo fauli, mało sytuacji.

Ależ ostry mecz. Tym razem żółta kartka dla Jacka Kiełba.

Korona gra w dziesiątkę. Kontrowersyjna druga żółta kartka dla Żubrowskiego.

Kiełb zagrał z lewej strony wzdłuż pola bramkowego, piłka wylądowała na aucie.

Bałaniuk ładnie minął Diawa i wywalczył rzut wolny. Centra Wojtkowskiego była jednak za krótka.

Tym razem żółtą kartą ukarany Viktor Perez.

Żółta kartka dla Macieja Górskiego

Jukić wpadł w pole karne Wisły, ale zagrożenie zażegnał dobrą interwencją Arsenić.

Słabszy okres tego spotkania. Gra skoncentrowała się w środku boiska.

Wisła ponownie przed szansą! Tym razem Boguski trafił w boczną siatkę!

Strata w środku pola Korony. Bałaniuk znalazł się w polu karnym, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

Korona gra bardzo odważnie. Kielczanie stosują wysoki pressing na połowie rywala.

W poprzedniej rundzie Korona Kielce wyeliminowała Zagłębie Sosnowiec, wygrywając 2:1 po dogrywce. Podopieczni Ramireza pokonali Wisłę Płock. Również 2:1.