Atletico nie dało szans Sevilli! Trwa genialna passa ekipy z Madrytu

Atletico Madryt pokonało na inaugurację szóstej kolejki Primera Division Sevillę 2:0. Bramki dla zwycięzców zdobywali Yannicka Carrasco oraz Antoine Griezmann. Tym samym ekipa ze stolicy przedłużyła serię meczów bez porażki. Ostatni raz podopieczni Diego Simeone przegrali na początku maja.

Przed spotkaniem na Wanda Metropolitano obie ekipy były niepokonane w lidze. Jedno zwycięstwo więcej powodowało, że wiceliderem La Liga była Sevilla. Zespół Eduardo Berizzo notował świetny okres, a sam szkoleniowiec mógł się pochwalić najlepszym początkiem pracy w zespole z Andaluzji od 127 lat.

Goście długo utrzymywali się przy piłce, ale szans w pierwszej połowie nie oglądaliśmy zbyt wiele. Sevilla zaliczyła jeden, lekko przypadkowy słupek, ale w odpowiedzi Filipe Luis również trafił w boczną część bramki.

Od razu po przerwie na prowadzenie wyszli piłkarze Atletico. Błąd obrońców wykorzystał Carrasco. Potem tempo nieco spadło, Ekipa z Madrytu czekała na swoją szansę i w końcu się doczekała. W 69. minucie Antoine Griezmann podwyższył prowadzenie, a chwilę potem opuścił boisko. Piłkarze Simeone wyprzedzili Sevillę w tabeli i obecnie tracą do prowadzącej Barcelony punkt (Barca ma rozegrany mecz mniej).

Atletico - Sevilla 2:0 (0:0)

Bramki: Carrasco 46', Griezmann 69'

Atletico: Oblak - Vrsaljko, Savic, Lucas, Filipe Luis - Niguez, Koke, Gabi, Carrasco (Gameiro 81') - Vietto (Correa 57'), Griezmann (Thomas 72')

Sevilla: Rico - Mercado (Krohn-Dehli 77'), Carrico, Lenglet, Carole - Banega, N'Zonzi - Navas, Vazquez, Sarabia (Correa 58') - Muriel (Ben Yedder 68')

Żółte kartki: Carrasco, Gabi, Correa - Mercado, Muriel, Lenglet