Hoffenheim nie przestaje zaskakiwać! Trwa znakomita seria Wieśniaków

TSG Hoffenheim wciąż trzyma się samego szczytu Bundesligi. Podopieczni zaledwie 30-letniego Juliana Nagelsmanna w tym sezonie jeszcze nie przegrali. W 6. kolejce rozprawili się 2:0 z Schalke 04. Zwycięstwa dopisały sobie także Mainz oraz wicemistrz Niemiec, RB Lipsk.

Idący łeb w łeb z niemieckimi potęgami zespół TSG Hoffenheim nie zwalnia tempa! Wieśniaki w sześciu kolejkach pozostają niepokonane, a tym razem okazali się lepsi od Schalke 04. Spotkanie było niezwykle wyrównane, jednak do siatki trafiali wyłącznie gospodarze. Wynik już w 13. minucie otworzył zaledwie 19-letni Dennis Geiger, zaś kropkę nad i w ostatnich sekundach meczu postawił Lukas Rupp.

Tym samym zespół zaledwie 30-letniego Juliana Nagelsmanna zajął miejsce lidera Bundesligi do momentu rozpoczęcia meczu Borussii Dortmund. 90 minut na ławce rezerwowych gospodarzy spędził Eugen Polanski.

Trzy punkty do swoich kont dorzuciły zespoły Mainz i RB Lipsk. Gole dla wicemistrzów Niemiec strzelali niezawodni Jean-Kévin Augustin i Timo Werner. Bezbramkowe remisy ujrzeli kibice zgromadzeni w Stuttgarcie i Bremie. Cały mecz na ławce rezerwowych Freiburga spędził Łukasz Gikiewicz, zaś jego klubowy kolega Bartosz Kapustka znalazł się poza kadrą.