Rozegrane w Galerii Handlowej Metropolia w Gdańsku-Wrzeszczu spotkanie nie rozpoczęło się jednak dla Polaków pomyślnie, bowiem Patryk Kuryłek przegrał jednogłośnie na punkty z Arturem Rudenko. To niepowodzenie zmobilizowało gospodarzy, którzy wygrali pięć pojedynków z rzędu.

 

- Zdecydowanie najlepszą walką była konfrontacja Eliasza Jankowskiego z Władysławem Chydą. Polak triumfował 3:0 i doprowadził w tym meczu do remisu. Trzeba jednak podkreślić nie tylko wysoki sportowy poziom gali, bo Ukraina ma wielu bardzo dobrych zawodników i wystawiła silną reprezentację, ale także świetną organizację. Ta formuła się sprawdziła, co jest z kolei w dużej mierze zasługą gospodarzy, sponsorów i partnerów oraz licznych kibiców - powiedział prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński.

 

Przed czasem skończył się tylko jeden pojedynek – w wadze do 94 kg kopnięty w głowę w pierwszej rundzie przez Iwana Hryszczuka Michał Grzesiuk nie był w stanie kontynuować walki. W ostatniej konfrontacji, w tej samej kategorii, Piotr Wypchał w efektownym stylu zwyciężył Oleksandra Żelepę 3:0.

 

Przed mistrzostwami świata Polacy mają w planie dwa zgrupowania. "Natomiast w połowię października czeka nas jeszcze start w międzynarodowym turnieju w Sejnach, w którym wezmą udział zawodnicy z Litwy, Łotwy, Rosji, Białorusi i być może Mołdawii" - dodał Siegoczyński.

Polska - Ukraina 6:3
 
 Wyniki walk:
 
 57 kg Patryk Kuryłek – Artur Rudenko 0:3 
 63 kg Eliasz Jankowski – Władysław Chyda 3:0
 69 kg Mateusz Niżejewski – Wołodymir Demczuk 2:1
 55 kg Dorota Godzina – Antonina Osecka 3:0 
 74 kg Paweł Świeczkowski – Samir Mechbałyjew 2:1
 84 kg Łukasz Puczyński – Oleksiej Zienkow 3:0 
 89 kg Mikołaj Krause – Artem Łastowczenko 1:2
 94 kg Michał Grzesiak – Iwan Hryszczuk – wygrana Ukraińca przez techniczny nokaut
 94 kg Piotr Wypchał – Oleksandr Żelepa 3:0