Superliga tenisistów stołowych: Sensacyjna porażka mistrza Polski z beniaminkiem

Inne
Superliga tenisistów stołowych: Sensacyjna porażka mistrza Polski z beniaminkiem
fot. Cyfrasport
Na zdjeciu mistrz Polski w singlu - Daniel Górak (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki)

Do sensacji doszło w inauguracyjnym sezon 2017/2018 meczu superligi tenisistów stołowych. Beniaminek Spójnia Warszawa w miejscowości Rusiec koło Nadarzyna wygrał z mistrzem kraju Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki 3:1.

Bohaterem spotkania był pozyskany z Dekorglassu Działdowo Patryk Chojnowski. Mistrz i wicemistrz igrzysk paraolimpijskich (Londyn, Rio) pokonał nowych zawodników Dartomu: Czecha Pavla

Sirucka i Chińczyka Han Chuanxi.

Trzeci punkt dla Spójni wywalczył kolejny nowy gracz w ekipie beniaminka Piotr Chodorski. Wygrał z aktualnym mistrzem kraju w singlu Danielem Górakiem.

Jedyne zwycięstwo w ekipie obrońców tytułu odniósł Han Chuanxi. Zadanie miał ułatwione, bowiem rywalem był grający trener-menedżer rywali 47-letni Krzysztof Stępień, który nie ukrywał, że

jego marzeniem od dawna był sam występ w superlidze. W składzie stołecznego zespołu zabrakło Azjatów, dlatego na inaugurację wystąpił Stępień. Zgromadził tylko pięć małych punktów.

Pozostałe spotkania 1. kolejki odbędą się we wtorek. Warta Kostrzyn nad Odrą zagra z Unią AZS AWFiS Gdańsk, Fibrain AZS Politechnika Rzeszów z Dekorglassem Działdowo, 3S Polonia Bytom z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz, Palmiarnia Zielona Góra z Dojlidy Wschodzący Białystok, a Kolping Frac Jarosław z Morlinami Ostróda.

Wynik 1. kolejki:

Spójnia Warszawa - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1
   
   Patryk Chojnowski - Pavel Sirucek 3:2 (12:10, 10:12, 11:9, 9:11, 11:9)
   Krzysztof Stępień - Han Chuanxi 0:3 (1:11, 3:11, 1:11)
   Piotr Chodorski - Daniel Górak 3:1 (11:4, 11:7, 10:12, 11:5)
   Patryk Chojnowski - Han Chuanxi 2:1 (8:11, 11:8, 13:11)

 

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze