Toczące się koło pokonało sędziego! Kuriozum podczas wyścigu w Niemczech

Moto
Toczące się koło pokonało sędziego! Kuriozum podczas wyścigu w Niemczech
fot. Facebook

Groźny wypadek zmusił organizatorów pierwszego wyścigu ADAC TCR w Hoffenheimie do zakończenia go przed czasem. Oprócz kierowcy w zdarzeniu ucierpiał również jeden z sędziów, który w niezbyt przemyślany sposób próbował nogą zatrzymać toczące się po ziemi koło!

Na niespełna 17 minut przed końcem wyścigu Szwajcarka Jasmin Preisig straciła panowanie nad kierowanym przez siebie samochodem i dwukrotnie uderzyła w otaczające tor ściany. Następnie przez długi czas nie mogła wydostać się z roztrzaskanego pojazdu, a gdy już się to udało, została niezwłocznie przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Dwudziestopięciolatka narzekała bowiem na silny ból pleców.

Nie tylko ona ucierpiała jednak w zdarzeniu, ponieważ ofiarą własnej nieroztropności padł jeden z sędziów, który w dość naiwny sposób próbował zatrzymać toczące się po ziemi koło, oderwane wcześniej od kierowanego przez Preisig Opla Astry. W brawurowy sposób próbował on "strącić" nogą rozpędzony obiekt, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość przeciwnika...

 


Przerwanie wyścigu przed czasem było dobrą wiadomością dla brytyjskiego kierowcy Josha Filesa, bowiem oznaczało, że uda mu się obronić wywalczony przed rokiem tytuł.

Sytuacja z wypadkiem oraz feralną "interwencją" sędziego w załączonym materiale wideo.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze