Przed objęciem sterów Legii Jozak zasłynął jako dyrektor Akademii Dinama Zagrzeb, którą prowadził w latach 2008-2013. To właśnie spod jego skrzydeł wyszli tacy piłkarze jak Luka Modrić, Niko Krajncar czy Eduardo.

- Trener Jozak ma ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o budowę akademii piłkarskich. Uważam, że myślenie o przyszłości było jednym z powodów zatrudnienia Chorwata przez Dariusza Mioduskiego. Na pewno może on pomóc w budowaniu zaplecza aktualnego mistrza Polski i mam nadzieję, że będzie szedł w kierunku promowania wychowanków i wyciągania z akademii największych talentów - powiedział Kosecki.

Następnie Roman Kołotoń zapytał, czy w takim razie Jozakowi zostało powierzone właściwe stanowisko, ponieważ prowadząc pierwszą drużynę może zwyczajnie nie mieć czasu na zajmowanie się kwestią młodzieży.

- Na pewno obowiązkiem numerem jeden będzie dla niego prowadzenie pierwszej drużyny, ale nie będzie przecież siedział 24 godziny na dobę w swoim pokoju i analizował meczów. Myślę, że znajdzie czas na pozostałe kwestie związane z prowadzeniem klubu, takie jak szkółka. Osobiście bardzo mi się podoba, gdy pierwszy trener idzie zobaczyć mecze Centralnej Ligi Juniorów lub po prostu drużyny młodzieżowej - podsumował gość.

Cała rozmowa z Romanem Koseckim w załączonym materiale wideo.