Kosecki w CF: Jozak trafił do Legii by zbudować wielką akademię

Piłka nożna

Według gościa programu Cafe Futbol Romana Koseckiego, Romeo Jozak został ściągnięty do Legii Warszawa również po to, aby kontrolować budowę akademii klubu. - Ma on ogromne doświadczenie jeśli chodzi o akademie piłkarskie i uważam, że myślenie o przyszłości było jednym z powodów zatrudnienia Chorwata przez Dariusza Mioduskiego - powiedział Kosecki.

Przed objęciem sterów Legii Jozak zasłynął jako dyrektor Akademii Dinama Zagrzeb, którą prowadził w latach 2008-2013. To właśnie spod jego skrzydeł wyszli tacy piłkarze jak Luka Modrić, Niko Krajncar czy Eduardo.

- Trener Jozak ma ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o budowę akademii piłkarskich. Uważam, że myślenie o przyszłości było jednym z powodów zatrudnienia Chorwata przez Dariusza Mioduskiego. Na pewno może on pomóc w budowaniu zaplecza aktualnego mistrza Polski i mam nadzieję, że będzie szedł w kierunku promowania wychowanków i wyciągania z akademii największych talentów - powiedział Kosecki.

Następnie Roman Kołotoń zapytał, czy w takim razie Jozakowi zostało powierzone właściwe stanowisko, ponieważ prowadząc pierwszą drużynę może zwyczajnie nie mieć czasu na zajmowanie się kwestią młodzieży.

- Na pewno obowiązkiem numerem jeden będzie dla niego prowadzenie pierwszej drużyny, ale nie będzie przecież siedział 24 godziny na dobę w swoim pokoju i analizował meczów. Myślę, że znajdzie czas na pozostałe kwestie związane z prowadzeniem klubu, takie jak szkółka. Osobiście bardzo mi się podoba, gdy pierwszy trener idzie zobaczyć mecze Centralnej Ligi Juniorów lub po prostu drużyny młodzieżowej - podsumował gość.

Cała rozmowa z Romanem Koseckim w załączonym materiale wideo.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze