Niespodziewany transfer między potentatami Premier League? Negocjacje już w styczniu!

Piłka nożna
Niespodziewany transfer między potentatami Premier League? Negocjacje już w styczniu!
fot. PAP

Choć okienko transferowe na Wyspach Brytyjskich zamknęło się ponad trzy tygodni temu, to wielu klasowych piłkarzy ciągle łączy się ze zmianą klubu. Według informacji angielskich mediów, Mesut Ozil nie zamierza przedłużać kontraktu z Arsenalem i tylko czeka, aż w styczniu będzie mógł negocjować z Manchesterem United.

Kontrakt Ozila z Arsenalem wygasa latem przyszłego roku, a zgodnie z prawem już w styczniu będzie mógł podjąć negocjacje z innym klubem, by uzgodnić warunki darmowych przenosin za pół roku. Niemiecki pomocnik nie jest pewny, czy Arsene Wenger prowadzi klub w dobrą stronę: chodzi nie tylko o słabą grę czy brak mistrzostwa Anglii w ostatnich latach, ale też problemy z zatrzymaniem kluczowym graczy.

 

Wszystko wskazuje na to, że Emirates Stadium opuści Alexis Sanchez, co może mieć znaczenie w kontekście pozostania innych zawodników. Chodzi właśnie o Ozila, który podobno ma dość gry dla Arsenalu i już tylko czeka, aż będzie mógł zmienić klub. Najbardziej zainteresowany ma być Manchester United - kilka lat temu Jose Mourinho przyznał, że Niemiec to najlepsza "dziesiątka" na świecie.

Nie wiadomo oczywiście, czy Ozil jednak nie skusi się na przedłużenie kontraktu na znacznie lepszych warunkach finansowych, lecz z pewnością może być on częścią jednej z ciekawszych telenowel transferowych.

 

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie