Szokujące nagranie Borussii Dortmund! "Futbol i nazizm do siebie nie pasują" (WIDEO)

Piłka nożna
Szokujące nagranie Borussii Dortmund! "Futbol i nazizm do siebie nie pasują" (WIDEO)
fot. Twitter - BVB

Władze Borussii Dortmund są oburzone wynikami wyborów do Bundestagu. Dostało się do niego nazizstowskie ugrupowanie "Alternatywa dla Niemiec". Na Twitterze niemieckiego klubu ukazało się mocne nagranie wyrażające dezaprobatę dla zaistniałej sytuacji.

Po ogłoszeniu wyników wyborów do Bundestagu w mediach zagrzmiało. Po raz pierwszy w historii z wynikiem prawie 13 procent dostało się do niego prawicowe ugrupowanie Alternatywa dla Niemiec. Partia ta nie ukrywa sympatii do nazistowskich haseł. Jeden z jej głównych działaczy Alexander Gauland niedawno stwierdził, że Niemcy powinni być dumni z polityki Wehrmachtu. Inny z nich Kay Nerstheimer w jednej ze swoich wypowiedzi uderzył w Polaków mówiąc, że to nasz kraj był winien wybuchu II wojny światowej.

Niemcy nie kryją oburzenia. Wyniki wywołały ogromne poruszenie w mediach. Obojętnie wobec tego zdarzenia nie przeszły także władze Borussi Dortmund. Na oficjalnym koncie na Twitterze niemieckiego klubu ukazało się odważne wideo. Nawiązuje ono do niechlubnej niemieckiej historii. Głowne hasło nagrania to "Futbol i nazizm do siebie nie pasują". Krótki klip przedstawia grających w piłkę nożną zwolenników tej ideologii zobrazowanych w karykaturalny sposób. Film ukazuje nazistowskie gesty, hasła i symbole.

 

 

Dortmundczycy wywołali w internecie burzę. Uaktywnili się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy ingerencji klubu w kwestie polityczne.  "Trzymajcie się piłki nożnej. Jesteście w cieniu Bayernu, klauny" ,  "Spodziewałem się po was więcej niż nienawiść i kontrowersji" - komentowali na Twitterze ci drudzy.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze