UEFA ponownie ukarała Arkę za mecz z FC Midtjylland

Piłka nożna
UEFA ponownie ukarała Arkę za mecz z FC Midtjylland
fot. PAP

UEFA ponownie ukarała Arkę za mecz 3. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej z FC Midtjylland. Ta sankcja dotyczy jednak pierwszego spotkania rozegranego 27 lipca w Gdyni – żółto-niebiescy muszą zapłacić 60 tysięcy euro, czyli około 256 tysięcy zł.

Pierwszy raz Arka została ukarana przez UEFA 18 sierpnia, czyli 15 dni po rozegranym w Herning rewanżowym meczu z duńskim zespołem. Gdyński klub musiał zapłacić 13 tysięcy euro (około 55 tys. zł) za zachowanie swoich kibiców, nałożono na niego również obowiązek pokrycia kosztu napraw w sektorze gości – chodziło o połamane krzesełka. Te straty wyniosły około 40 tys. zł.

 

W poniedziałek, czyli prawie dwa miesiące po wydarzeniu, Europejska Unia Piłkarska po raz drugi ukarała Arkę. Tym razem za rozegrany 27 lipca na własnym stadionie pierwszy mecz z FC Midtjylland. Ta sankcja jest zdecydowanie bardziej dotkliwa, bo gdynianie mają do uiszczenia 60 tysięcy euro, czyli około 256 tys. zł.

 

- Zostaliśmy głównie ukarani za użycie środków pirotechnicznych, co spowodowało także opóźnienie rozpoczęcia spotkania oraz za przedmioty, które w trakcie meczu znalazły się na murawie - powiedział prezes Arki Wojciech Pertkiewicz.

 

Za udział w 3. rundzie eliminacji Ligi Europejskiej Arka otrzymała od UEFA 235 tys. euro.

 

W pierwszym meczu zawodnicy z Gdyni pokonali na własnym stadionie duński zespół 3:2, ale w rewanżu ulegli 1:2 i odpadli z rozgrywek.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze