Biorąc przykład z Legii Warszawa, Piasta Gliwice, Wisły Płock czy GKS-u Tychy, popularna „Jaga” utworzy w swoich strukturach sekcję sportu elektronicznego. Włodarze klubu początkowo zainwestują wyłącznie w grę FIFA. Pierwszy kontrakt rozdadzą w nietypowy jednak sposób.

 

Już 29 września – w dniu premiery FIFA 18 – Jagiellonia Białystok, Electronic Arts oraz Games United eSports Pub zorganizują imprezę promującą najnowszą odsłonę piłkarskiego tytułu. Częścią trzydniowego wydarzenia będzie turniej "Gramy w grę" na PlayStation 4. Zwycięzca oprócz nagród z puli o wartości ponad 3,000 złotych otrzyma również możliwość podpisania umowy z Jagiellonią Białystok. Pierwszego esportowego reprezentanta klubu poznamy po zakończeniu zmagań – 1 października.

 

Do rozgrywek zapisać może się dosłownie każdy. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres zapisy@gamesunited.pub lub pojawić się w Games United eSports Pub godzinę przed startem zawodów. Liczba uczestników jest nieograniczona, a udział w zabawie darmowy. Organizatorzy zapowiedzieli ponadto szereg atrakcji. Jedną z głównych będzie możliwość spotkania i wspólnej gry z piłkarzami "żółto-czerwonych". Szczegółowe informacje o całym wydarzeniu znajdziecie pod TYM LINKIEM.

 

To już piąty szósty klub sportowy w Polsce, który postanowił zainwestować w elektroniczną rywalizację. Wcześniej zrobiły to już trzy zespoły z Ekstraklasy: Legia Warszawa i Wisła Płock oraz Pisat Gliwice, a także pierwszoligowe GKS Tychy i – po części – Zagłębie Sosnowiec. W Europie to już natomiast norma. Esportowców widujemy na co dzień w trykotach m.in. VFL Wolfsburg, West Ham United, Schalke 04, Valencia CF, Manchester City, Ajax Amsterdam, Paris Saint-Germain czy AS Roma.