System Financial Fair Play nakłada na kluby nakaz wyrównywania zysków i strat, pochodzących z prowadzonej przez nie polityki transferowej. Ma on na celu uniemożliwienie przesadnego wzmacniania się najbogatszych drużyn w trakcie jednego okienka. Nie trudno się domyślić, że wydanie na Neymara rekordowej sumy 222 milionów euro zdecydowanie naruszyło transferowy balans "Paryżan".

Jak donosi hiszpański dziennik "El Pais" Real Madryt, Bayern Monachium i Juventus Turyn wymogły na UEFA, by wymusiła ona na PSG przestrzeganie regulaminu. W rezultacie klub z Paryża będzie zmuszony sprzedać kilku piłkarzy, by przywrócić utraconą równowagę. Jak donoszą media, na wylocie znajdują się tacy piłkarze jak Angel di Maria, Julian Draxler, Thiago Silva, Hatem Ben Arfa, Javier Pastore oraz Lucas Moura.

W przypadku nie zastosowania się do narzuconych regulacji, UEFA zapowiedziała, że wykluczy PSG z europejskich pucharów nawet na kilka lat! Nie trudno się domyślać, jak wielką katastrofą wizerunkową i finansową byłby dla "Paryżan" brak obecności w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów.